Southampton

Forster – Clyne, Fonte, Yoshida, Targett – Wanyama, S. Davis (46' Schneiderlin), Ward-Prowse (57' Mane)– Đuričić (75' Tadić), Elia, Pellè

Mignolet – Can, Skrtel, Lovren – Marković (46' Moreno), Henderson, Allen, Ibe (75' Johnson) – Lallana (62' Sturridge), Coutinho, Sterling

Liverpool zbliżył się do pierwszej czwórki Barclays Premier League po tym, jak pokonał na St. Mary's Stadium Southampton. W tym momencie strata do czwartego Manchesteru United wynosi 2 punkty.

Już w 3. minucie Philippe Coutinio otworzył wynik meczu pięknym strzałem zza pola karnego.

Walczący o udział w Lidze Mistrzów Święci stworzyli sobie wiele dogodnych sytuacji.

W 73. minucie Raheem Sterling wykorzystał błąd obrońcy Southampton i wyprowadził Liverpool na dwubramkowe prowadzenie, które drużyna Rodgersa utrzymała do końca spotkania.

Północnoirlandzki menedżer dokonał trzech zmian w porównaniu z meczem z Besiktastem. Mamadou Sakho nie zagrał z powodu kontuzji, a zastąpił go Dejan Lovren. Lazar Marković oraz Raheem Sterling wrócili do pierwszego składu zastępując Alberto Moreno i Daniela Sturridge'a.

Gra przebiegała od samego początku w niewiarygodnie szybkim tempie, a warunki atmosferyczne były trudne dla graczy obu ekip.

Jeszcze przed upływem 1. minuty Kevin Friend mógł podyktować rzut karny dla Świętych za wejście Emre Cana.

Sędzia jednak nie odgwizdał przewinienia w konsekwencji czego Liverpool ruszył do przodu. Coutinho dostał piłkę przed polem karnym i bez wahania oddał fantastyczny strzał na bramkę Forstera, który nie miał szans w tej sytuacji.

Chwilę po golu Brazylijczyka serca kibiców the Reds znów zadrżały, ponieważ kolejny raz Kevin Friend nie podyktował jedenastki dla gospodarzy, a zaraz po tym Simon Mignolet obronił strzał z bliskiej odległości.

Southampton próbował jak najszybciej odrobić straty, jednak Liverpool spisywał się na tyle dobrze w defensywie, aby utrzymać czyste konto w tym spotkaniu. Warto dodać, że ta sztuka udała się Czerwonym 5. raz z rzędu w ostatnich meczach wyjazdowych.

Najlepszą sytuację gospodarzy powstrzymał Simon Mignolet tuż przed przerwą. Nathaniel Clyne dostał prostopadłą piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem the Reds, jednak Belg zachował przytomność umysłu i umiejętnie wybiegł do piłki i przejął ją na linii pola karnego.

Na drugą połową w miejsce Lazara Markovicia wszedł Hiszpan - Alberto Moreno.

Kolejną zmianą Rodgersa było wprowadzenie Daniela Sturridge'a. Anglik zastąpił na boisku byłego piłkarza Southampton - Adama Lallanę.

W 73. minucie Raheem Sterling umiejętnie wykorzystał błąd defensywy Świętych i podwyższył prowadzenie na 2:0, dzięki czemu Liverpool mógł spokojnie kontrolować grę do końca spotkania.

Wczorajsze spotkanie może okazać się decydujące w walce o pierwszą czwórkę ligi angielskiej, ponieważ Southampton w tej chwili nadal jest o jeden punkt przed drużyną Brendana Rodgersa.

Sędzia: Kevin Friend