Ighalo 85

Watford

Gomes, Nyom, Britos, Cathcart, Ake, Capoue, Watson, Abdi (Behrami 79), Deeney, Jurado (Anya 76), Ighalo (Guedioura 88)

Bogdan, Clyne, Skrtel (Origi 41), Sakho, Moreno, Henderson, Can, Lucas, Lallana (Ibe 74), Coutinho, Firmino (Benteke 74)

Podczas niedzielnego spotkania rozgrywanego na Vicarage Road podopieczni Jürgena Kloppa ulegli Watford aż 0:3, oddalając się tym samym od czołówki tabeli BPL.

Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie po stałym fragmencie gry, a kilkanaście minut później podwoili swoje prowadzenie. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Nathan Ake i Odion Ighalo.

Liverpoolczycy zagrali drugą połowę z większym animuszem, jednakże ich zapędy zostały ostudzone przez Ighalo, który strzałem głową w 85. minucie ustalił wynik spotkania na 3:0.

W podstawowym składzie Liverpoolu znaleźli się Sakho i Bogdán, zastępując kontuzjowanych Mignoleta, oraz Lovrena. Swoją szansę otrzymali również Lucas i Firmino.

W jedenastce Watford wystąpili utrzymujący dobrą formę strzelecką Ighalo i Deeney, jednakże to nie po ich strzale padła zaskakująca, pierwsza bramka.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, naciskany bramkarz Liverpoolu wypuścił piłkę z rąk, a znajdujący się w bliskiej odległości Nathan Aké wpakował ją do siatki.

Kilka minut później odpowiedzieli the Reds, a techniczny strzał Coutinho został wybroniony przez Gomesa.

Liverpoolczycy stworzyli sobie kilka strzeleckich okazji, jednakże nie potrafili ich wykorzystać, za co zostali ukarani stratą kolejnej bramki.

Podczas pojedynku biegowego pomiędzy Ighalo, a Martinem Škrtelem, defensor the Reds popisał się nieudaną próbą wybicia piłki, a napastnik Watford precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Po kolejnej wymianie ciosów w 41. minucie w miejsce kontuzjowanego Słowaka na murawie pojawił się Divock Origi, co spowodowało cofnięcie się do defensywy Lucasa.

Ofensywna zmiana w zespole Liverpoolu nie wytrąciła z rytmu gospodarzy, którzy po kolejnym rzucie rożnym byli bardzo blisko zdobycia bramki. Dobrą interwencją popisał się węgierski bramkarz, utrzymując wynik 2:0 do przerwy.

Podopieczni Kloppa rozpoczęli drugą połowę z większym animuszem, a swoich sił próbowali kolejno Moreno i Origi.

Nieco cofnięte Watford również stwarzał sobie sytuacje bramkowe. Natomiast dwukrotnie bliski podwyższenia wyniku spotkania był Ighalo.

Dobrym wolejem popisał się także Henderson, jednakże Gomes wybronił jego strzał.

Chcąc odmienić losy spotkania Klopp zdecydował się na wprowadzenie podwójnej zmiany w 74. minucie. W miejsce Lallany i Firmino na boisku pojawili się Ibe, i Benteke.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wszystkie nadzieje Liverpoolu zostały rozwiane. Po precyzyjnym dośrodkowaniu piłkę w siatce strzałem głową z bliskiej odległości umieścił Ighalo, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Sędzia: Mark Clattenbutg
Frekwencja: 20,707