Clyne 65
Toure 71

Bunn, Richards (Hutton 85), Okore, Lescott, Cissokho, Veretout, Westwood, Bacuna (Lyden 66), Gana, Gill, Agbonlahor (Sinclair 58).

Mignolet, Clyne, Toure, Sakho, Moreno, Can, Henderson, Milner, Firmino (Benteke 74), Coutinho (Stewart 66), Sturridge (Origi 62).

Podczas niedzielnego pojedynku na Villa Park the Reds odnieśli spektakularne zwycięstwo. Podopieczni Jürgena Kloppa rozgromili zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Aston Villę aż 6:0.

W podstawowej jedenastce desygnowanej przez niemieckiego szkoleniowca znalazł się po raz pierwszy od 2 grudnia Daniel Sturridge. Jego partnerami w ataku byli Coutinho i Firmino. Natomiast środka defensywy strzegli Touré i Sakho.

Długo wyczekiwane pojawienie się zmagającego się z kontuzjami napastnika wzbudziło w sympatykach the Reds wielką ekscytację, a na pozytywne rezultaty nie trzeba było długo czekać.

W 16. minucie Coutinho po otrzymaniu piłki od Moreno pognał lewym skrzydłem i dośrodkował na głowę Sturridge’a. Nieupilnowany Anglik precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza AV, otwierając wynik spotkania.

Po strzelonej bramce liverpoolczycy zaczęli zaznaczać coraz bardziej swoją dominację. Zaledwie 8 minut później wynik spotkania podwyższył James Milner. Wicekapitan Liverpoolu dośrodkowywał z rzutu wolnego, jednakże żadnemu z zawodników nie udało się sięgnąć futbolówki, a ta wpadła do siatki.

Bliski strzelenia bramki numer 3 dla swojego zespołu był Jordan Henderson. W szybkim kontrataku Anglik otrzymał podanie od Milnera i uderzył, lecz dobrą interwencją popisał się Jores Okore.

Następnie swojego szczęścia próbował Moreno, którego próba została udaremniona przez Bunna. Z rzutu wolnego uderzał również Coutinho, lecz piłka po jego strzale poszybowała minimalnie obok okienka.

Tuż przed przerwą bramkarz gospodarzy ponownie musiał ratować swój zespół. Tym razem po uderzeniu Daniela Sturridge’a.

The Villans rozpoczęli drugą połowę z większym animuszem, a po strzale Bacuny zmuszony do interwencji był Simon Mignolet.

Liverpool szybko odzyskał kontrolę na murawie, a w 59. minucie spotkania po podaniu Firmino piłkę przyjął Emre Can i strzałem zza pola karnego pokonał golkipera AV.

Chwilę później murawę opuścił Daniel Sturridge, a w jego miejsce pojawił się Divock Origi.

Belg potrzebował zaledwie dwóch minut, aby wpisać się na listę strzelców. Po podaniu na wolną przestrzeń od Coutinho, Divock wyprzedził obrońców rywala i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Natomiast w 65. minucie po niepewnej interwencji Bunna gola dla Liverpoolu zdobył Nathaniel Clyne.

Chwilę później do rzucie rożnym pierwszą w karierze bramkę dla the Reds strzelił Kolo Touré, przypieczętowując wygraną Liverpoolu 6:0.

Sędzia: Neil Swarbrick
Frekwencja: 35,798