Firmino 72
Benteke 90+5

McCarthy, Ward, Dann, Delaney, Souare, Zaha, Jedinak, Cabaye (Mutch 69), Ledley (Gayle 81), Bolasie, Adebayor (Sako 81).

Mignolet, Flanagan (Coutinho 61), Lovren, Sakho, Moreno, Henderson, Can, Milner, Lallana, Firmino (Toure 89), Origi (Benteke 80).

Niedzielny pojedynek na Selhurst Park zakończył się zwycięstwem the Reds 2:1. Grający w dziesiątkę liverpoolczycy zdołali najpierw odrobić straty, a następnie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, a tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Joe Ledley.

W miarę upływu czasu szanse Liverpoolu na zdobycie punktów malały, tym bardziej, że w 61. minucie czerwoną kartkę obejrzał James Milner.

Chwilę później szczęście uśmiechnęło się do ekipy gości, a po błędzie bramkarza Orłów stan rywalizacji zdołał wyrównać Roberto Firmino.

Komplet oczek dla klubu z Anfield wywalczył w doliczonym czasie gry Christian Benteke. Belg najpierw faulowany przewrócił się w polu karnym, a następnie zamienił rzut karny na bramkę.

Przed wyjazdowym spotkaniem Jürgen Klopp zdecydował się na wprowadzenie dwóch zmian w podstawowej jedenastce. Szansę do zaprezentowania swoich umiejętności dostali Mamadou Sakho oraz Alberto Moreno, zastępując Nathaniela Clyne’a i Kolo Touré.

The Reds mając w pamięci fantastyczne zwycięstwo 3:0 z Manchesterem City pragnęli po raz kolejny zdobyć 3 punkty.

Spotkanie rozpoczęli bardzo żywiołowo, a dobre zagranie w polu karnym Roberto Firmino zostało przechwycone przez bramkarza gospodarzy.

Chwilę później odpowiedzieli the Eagles. Po kombinacyjnej akcji, w sytuacji sam na sam znalazł się Yannick Bolasie, lecz znakomicie interweniujący Simon Mignolet uratował swój zespół przed utratą bramki.

Pierwsza odsłona spotkania obfitowała w liczne sytuacje bramkowe po obu stronach boiska, lecz żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Tuż po przerwie impas przełamali gospodarze.

Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym precyzyjnym strzałem piłkę do siatki Liverpoolu skierował Delaney.

Zaniepokojony rezultatem spotkania Klopp wprowadził Philippe Coutinho, który zastąpił Flanagana.

Zaledwie minutę później drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik za ostry faul obejrzał James Milner.

Następnie piekielnie blisko strzelenia bramki byli the Reds, lecz po dobrym zgraniu Lallany naciskany Divock Origi nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Pomimo gry w osłabieniu podopieczni Jürgena Kloppa przy odrobinie szczęścia zdołali wyrównać stan rywalizacji.

Naciskany McCarthy wybił piłkę wprost pod nogi Firmino, a bramkostrzelny Brazylijczyk bezbłędnie wykorzystał okazję i wpisał się na listę strzelców.

W 79. minucie na murawie pojawił się Chrystian Benteke, który zmienił swojego rodaka i poprowadził formację ofensywną Liverpoolu.

Chwilę później po swoim strzale za głowę złapał się Alberto Moreno. Piłka uderzona przez Hiszpana odbiła się od wewnętrznej część słupka i niewiele zabrakło, aby wpadła do bramki.

W 94. minucie spotkania los po raz kolejny uśmiechnął się do liverpoolczyków. Po faulu na Benteke sędzia podyktował jedenastkę.

Belg postanowił wziąć odpowiedzialność na swoje barki i pokonał bramkarza Crystal Palace, zapewniając swojej drużynie upragnione 3 punkty.

Sędzia: Andre Marriner