Mane 86

Southampton

Forster, Martina, Van Dijk, Fonte, Bertrand, Davis, Romeu (Ward-Prowse 69), Clasie (Wanyama 45), Tadic (Mane 45), Long, Pelle.

Mignolet, Flanagan, Lovren (Skrtel 45), Sakho, Clyne, Can, Allen (Ojo 87), Lallana, Coutinho, Origi, Sturridge (Benteke 70)

Podczas niedzielnego pojedynku na St Mary’s Liverpool uległ ekipie świętych 2:3. Gospodarzom udało się po przerwie odrobić dwubramkową stratę, a następnie strzelić bramkę na wagę zwycięstwa.

Dzięki trafieniom Coutinho oraz Sturridge’a w pierwszej połowie the Reds uzyskali szybkie prowadzenie i nic nie wskazywało na to, aby mieli przegrać pojedynek.

Po przerwie Mignolet w znakomitym stylu wybronił strzał z rzutu karnego Sadio Mané, lecz kilkanaście minut później zawodnik Świętych umieścił piłkę w siatce.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Pelle, a bramkę na wagę 3 punktów strzelił Mané.

Podczas gdy Jordan Henderson zajął miejsce na ławce, a James Milner został pominięty na wskutek zawieszenia, opaska kapitana powędrowała do Jona Flanagana. W podstawowej jedenastce wystąpili również Joe Allen i Divock Origi.

Podopieczni Ronalda Koemana rozpoczęli pojedynek bardzo żywiołowo i już w 6. minucie po rzucie rożnym mieli okazję do objęcia prowadzenia, lecz naciskany van Dijk niecelnie uderzył głową.

Chwilę później kluczową interwencją popisał się Lovren, który udaremnił próbę Shane Longa.

W 18. minucie na prowadzenie wyszli liverpoolczycy.

Świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Philippe Coutinho. Brazylijczyk w charakterystycznym dla siebie stylu zbiegł z lewego skrzydła do środka i huknął w kierunku długiego słupka, pokonując golkipera gospodarzy.

Podopieczni Jürgena Kloppa poszli za ciosem, a 4 minuty później bramkę numer dwa dla Liverpoolu strzelił Daniel Sturridge.

Najpierw Origi zagrał do wbiegającego w pole karne Anglika, który balansem ciała oszukał obrońców rywala i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

Swoją szansę miał również Joe Allen, jednakże przegrał pojedynek sam na sam z Forsterem.

Chwilę później Walijczyk pokonał bramkarza Świętych, jednakże bramka nie została uznana, gdyż znajdujący się na pozycji spalonej Sakho absorbował uwagę Forstera.

Po przerwie Jürgen Klopp zdecydował się na wprowadzenie zmiany. W miejsce mającego żółtą kartkę Lovrena pojawił się powracający po kontuzji Martin Škrtel.

Tuż po wejściu Słowak popisał się fatalną w skutkach interwencją, gdyż po faulu w polu karnym sędzia wskazał na jedenastkę.

Odpowiedzialność za wynik spotkania wziął na siebie Sadio Mané, lecz strzał Senegalczyka fenomenalnie wybronił Simon Mignolet.

W 64. minucie pomocnik Świętych ponownie uderzył na bramkę Liverpoolu. Tym razem po otrzymaniu podania od Pelle strzałem w kierunku długiego słupka pokonał Simona Mignoleta.

Chwilę później w miejsce Sturridge’a na murawie pojawił się Christian Benteke. Rosły Belg miał znakomitą okazję do wpisania się na listę strzelców, lecz po podaniu Lallany uderzył tuż obok bramki.

Zmiany dokonane przez Koemana przyniosły wymierne korzyści pod koniec spotkania. Najpierw w 83. minucie do siatki Liverpoolu zza pola karnego trafił Pelle, a chwilę później po błędach the Reds bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Mané.

Sędzia: Roger East
Frekwencja: 31,596