Coutinho 51'

Kane 63

Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Milner (92' Ibe), Henderson, Can, Coutinho, Sturridge (72' Origi), Lallana (81' Allen)

Lloris, Rose, Alderweireld, Wimmer, Walker, Dembele, Alli (88' Mason), Son (66' Chadli), Eriksen, Dier, Kane

Podczas niedzielnego, pełnego emocji spotkania rozgrywanego na Anfield podopieczni Jürgena Kloppa zremisowali 1:1 z wiceliderem tabeli, ekipą Tottenhamu Hotspur.

Wynik meczu otworzył na początku drugiej połowy Philippe Coutinho, który po wymianie podań ze Sturridgem precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Radość liverpoolczyków nie trwała jednak długo, gdyż 12 minut później stan rywalizacji zdołał wyrównać Harry Kane.

Zajmujący drugą lokatę w tabeli goście jako pierwsi stworzyli zagrożenie pod bramką rywala. Już w 8. minucie po strzale Eriksena zmuszony do interwencji był Simon Mignolet.

Spurs zaprezentowali się również dobrze w obronie podczas gdy precyzyjne podanie Lallany dotarło do Milnera, a ten w ostatniej chwili został zablokowany przez Wimmera.

Chwilę później znakomitym refleksem wykazał się Hugo Lloris, który powstrzymał odbitą przez Min-Sona piłkę zmierzającą do własnej bramki.

Szansę na przełamanie impasu w 36. minucie miał Daniel Sturridge. Reprezentant Anglii otrzymał znakomite podanie od Coutinho, lecz w sytuacji sam na sam uderzył wprost w bramkarza Tottenhamu.

Przed przerwą obie ekipy stworzyły sobie kilka dogodnych okazji. Z jednej strony po strzałach Adama Lallany dwukrotnie interweniował golkiper gości, z drugiej natomiast Kane został powstrzymany przez Dejana Lovrena

Po przerwie gra obu zespołów wyglądała podobnie. Jako pierwsi przed szansą stanęli goście, lecz po dobrym dośrodkowaniu w pole karne Kane'a piłki nie zdołał umieścić w siatce Dele Alli.

W 51. minucie liverpoolczycy wyszli na prowadzenie.

Po raz trzeci z rzędu bramkę dla the Reds strzelił Philippe Coutinho. Brazylijczyk wymienił podanie ze Sturridgem i znalazłszy się w polu karnym pewnym strzałem przy prawym słupku pokonał Llorisa.

Chwilę później ten sam duet mógł zapewnić Liverpoolowi dwubramkowe prowadzenie, lecz po dobrym dośrodkowaniu Coutinho, niecelnie głową uderzał snajper gospodarzy.

W 63. minucie bezbłędnie w polu karnym zachował się Harry Kane. Anglik najpierw otrzymał piłkę Eriksena, a następnie będąc plecami do bramki obrócił się i precyzyjnym strzałem przy długim słupku pokonał Simona Mignoleta.

Chwilę później z dystansu uderzał Eriksen, lecz dobrą interwencją popisał się Simon Mignolet.

Następnie z ostrego kąta piłkę w pole karne wstrzelał Coutinho, a ta otarła się o słupek.

W 72. Minucie na murawie pojawił się Divock Origi. Reprezentant Belgii zmienił zmęczonego Daniela Sturridge’a.

Pod koniec spotkania kilka groźnych strzałów oddał Coutinho, jednakże nie udało mu się strzelić zwycięskiej bramki.

Sędzia: Jonathan Moss
Frekwencja: 44,062