Ings 24'
Asamoah 34'

Bogdan, Moreno, Lovren, Skrtel, Clyne (Ibe 85'), Allen (Coutinho 63'), Milner, Can, Lallana, Firmino (Origi 34'), Ings

Gillespie, Miller, Raynes, Grainger, McQueen, Dicker, Joyce, Kennedy (Gillesphey 73'), Sweeney (Ibehre 63'), Hery, Asamoah (Gilliead 63')

Ádám Bogdán zaliczył fenomenalny debiut na Anfield. Węgierski bramkarz w konkursie rzutów karnych z Carlisle United obronił 3 jedenastki. Niebywały wyczyn rezerwowego bramkarza zapewnił drużynie the Reds awans do czwartej rundy Capital One Cup.

Po upływie regulaminowego czasu gry, a następnie dogrywki na tablicy widniał wynik 1:1. Obie bramki padły w pierwszej odsłonie spotkania, a na listę strzelców wpisali się Danny Ings i Derek Asamoah.

Podczas serii rzutów karnych niesamowitym wyczynem popisał się Ádám Bogdán, który obronił strzały Grainera, Joyce’a i Hery’ego. Natomiast konkurs jedenastek zakończył się wynikiem 3:2 na korzyść the Reds.

W kolejnej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej Liverpool zmierzy się z Bournemouth.

Po tym jak Danny Ings zaliczył udany debiut przeciwko Norwich został ponownie uwzględniony w podstawowej jedenastce na mecz z Carlisle.

Od pierwszych minut zagrał również Martin Škrtel, zaliczając tym samym trzechsetny występ w barwach the Reds, oraz wracający po kontuzji Joe Allen.

Początek w wykonaniu Liverpoolu wyglądał bardzo obiecująco, szczególnie dzięki dobrej grze skrzydłowych - Lallany i Firmino.

Podopieczni Brendana Rodgersa zdecydowanie dominowali i pomimo licznych niepowodzeń w 24. minucie strzelili bramkę otwierającą wynik spotkania.

Na listę strzelców wpisał się Danny Ings, który po dośrodkowaniu Lallany strzałem głową z bliskiej odległości pokonał bramkarza Carlisle.

Podczas gdy the Reds marnowali kolejne okazje swoją szansę wykorzystali podopieczni Keitha Curle. Szybki kontratak został wykończony przez Asamoah, który strzałem w kierunku krótkiego umieścił piłkę w siatce.

Przed przerwą w wyniku kontuzji boisko opuścił Roberto Firmino, natomiast powstałą lukę w ataku Liverpoolu zapełnił Divck Origi.

Gospodarze nei przestawali atakować. Kolejne próby Milnera, Ingsa i Origiego zakończyły się niepowodzeniem.

Brendan Rodgers zaniepokojony wynikiem spotkania zdecydował się na wprowadzenie do gry Philippe Coutinho, który zastąpił Joe Allena.

23- latek wniósł nieco świeżości do gry, a na bramkę Carlisle spadały kolejne strzały.

Pod koniec spotkania szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść mieli również goście. Po groźnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego podopiecznym Curle nie udało się umieścić piłki w siatce.

W ciągu 90 minut żadnej ze stron nie udało się rozstrzygnąć losów spotkania, a gwizdek sędziego potwierdził konieczność rozegrania dogrywki.

Podczas kolejnych 30 minut swoich szans nie wykorzystali Origi, Lovern, oraz Ings, a zpowodu kontuzji Lovrena liverpoolczycy kończyli spotkanie w dziesiątkę.

W konkursie rzutów karnych znakomitą formą popisał się Adam Bogdan, który broniąc 3 jedenastki zrekompensował niewykorzystane okazje Coutinho, oraz Lallany. Liverpool wygrywając 1 (3) : 1(2) zapewnił sobie miejsce w 4 rundzie Capital One Cup.

Sędzia: Andrew Madley
Frekwencja: 42 518