Milner 5'

Mignolet, Clyne, Lucas, Sakho, Moreno, Can, Henderson, Milner, Firmino, Coutinho (Teixeira 79), Sturridge (Origi 66).

Augsburg

Hitz, Verhaegh, Janker (Parker 90), Klavan, Stafylidis, Esswein, Altintop, Werner (Bobadilla 72), Koo Ja-Cheol (Moravek 80), Kohr, Caiuby

Podczas czwartkowego wieczoru rozegrane zostało na Anfield rewanżowe spotkanie pomiędzy Liverpoolem, a Augsburgiem w ramach Ligi Europy. The Reds wygrali 1:0 i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Gospodarze zapewnili sobie prowadzenie już w piątej minucie, a na listę strzelców wpisał się egzekutor rzutu karnego - James Milner.

Optymizmem może w szczególności napawać fakt zachowania przez podopiecznych Jürgena Kloppa trzeciego czystego konta z rzędu.

Pierwszą sytuację strzelecką stworzyli sobie goście, a będący w polu karnym Caiuby uderzył wysoko nad poprzeczką.

Chwilę później wynik spotkania otworzył wicekapitan Liverpoolu.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dominik Kohr dotknął piłkę ręką. Sędziujący to spotkanie Clement Turpin podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił James Milner.

Po znakomitym początku liverpoolczycy zaczęli budować kolejne akcje. Aktywne było w szczególności ofensywne trio Firmino – Coutinho – Sturridge.

Najpierw po podaniu Firmino zbyt lekki strzał na bramkę gości oddał Daniel Sturridge. Natomiast chwilę później Brazylijczyk zagrywał do Clyne’a, którego uderzenie zostało zablokowane.

Zwodnicy Augsburga przypomnieli o sobie w 36. minucie, kiedy to Caiuby wpadł w pole karne, minął Simona Mignoleta i z ostrego kąta nie trafił do pustej bramki.

Tuż przed przerwą podwyższyć prowadzenie mógł Sturridge, jednakże piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

Na początku drugiej połowy Anglik ponownie zagroził bramce rywali, lecz tym razem zabrakło mu precyzji.

Chwilę później również niecelnie z dystansu uderzał Coutinho, a Daniela Sturridge’a zastąpił na murawie Divock Origi.

Belg bliski był podwyższenia wyniku, jednakże po podaniu Milnera nie trafił w światło bramki.

Pomimo bardzo ożywionej gry w końcówce spotkania, żadnej z drużyn nie udało się przełamać obrony rywala, a zakończone zwycięstwem 1:0 spotkanie zapewniło the Reds awans do 1/8 Ligi Europy.

Sędzia: Clement Turpin
Frekwencja: 43,081