Coutinho 48
Ogbonna 120

Randolph, O'Brien (Moses 82), Reid (Collins 65), Ogbonna, Cresswell, Noble, Obiang, Antonio, Kouyate (Carroll 75), Payet, Valencia

Mignolet, Flanagan, Ilori, Lucas, Smith, Chirivella (Milner 101), Stewart, Ibe, Coutinho (Sturridge 59), Teixeira (Origi 59), Benteke

odczas wtorkowej nocy Liverpool został wyeliminowany z Pucharu Anglii. Po dogrywce powtórzonego meczu podopieczni Jürgena Kloppa ulegli West Hamowi na Upton Park 1:2.

Prowadzenie ekipie Młotów zapewnił Antonio, który tuż przed przerwą po strzale głową umieścił piłkę w siatce.

Już na samym początku drugiej odsłony spotkania zdołał wyrównać Coutinho. Brazylijczyk precyzyjnym strzałem po ziemi z rzutu wolnego zdołał przechytrzyć obronę i bramkarza gospodarzy.

Przez dalszą część spotkania liverpoolczycy stwarzali sobie szereg obiecujących okazji, jednakże żadnej z nich nie potrafili wykorzystać. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do the Hammers, a Angelo Ogbonna strzałem głową w 121. minucie rozstrzygnął losy spotkania.

Ustalając meczową jedenastkę na West Ham niemiecki szkoleniowiec postanowił dać szansę młodym zawodnikom. Od pierwszych minut wystąpili Pedro Chirivella, Tiago Ilori, Brad Smith, Kevin Stewart i João Carlos Teixeira. Po kontuzji powrócił także Philippe Coutinho. Natomiast opaskę kapitana założył Lucas Leiva.

Oba zespoły żywiołowo przystąpiły do pojedynku, jednakże dopiero w 14. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Coutinho, a następnie uderzeniu głową Benteke zmuszony do interwencji był Darren Randolph.

Chwilę później jeszcze bliżsi objęcia prowadzenia byli gospodarze. Po groźnym strzale O’Briena i rykoszecie Lucasa piłka uderzyła w słupek.

Na bramkę West Hamu uderzał również Teixeira, jednakże jego strzał z obrębu pola karnego okazał się niecelny.

Uszczęśliwić kibiców gości mógł Coutinho, lecz przeszkodził mu w tym słupek.

Kolejny rzut rożny dla Liverpoolu był niemalże kopią poprzedniego. Wrzucał Brazylijczyk, uderzał głową Belg i bronił Randolph.

Tuż przed gwizdkiem zapraszającym obie drużyny na przerwę prowadzenie uzyskali gospodarze. Z lewego skrzydła dośrodkowywał Valencia, a niepilnowany Antonio umieścił piłkę w siatce.

Na samym początku drugiej połowy odpowiedzieli liverpoolczycy. Po faulu na Benteke sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił Philippe Coutinho. Brazylijczyk pięknie uderzył po ziemi, zaskakując skaczących w murze zawodników i samego bramkarza.

Następnie Jürgen Klopp zdecydował się na dokonanie podwójnej zmiany, a wprowadzając Origiego i Sturridge’a w miejsce Teixeiry i Coutinho dodał swojemu zespołowi nieco ofensywnej siły.

Zaraz po tym odpowiedział Bilić, a na murawie pojawili się James Collins i Andy Caroll zastępując Reida i Kouyate.

Przed szansą na zdobycie bramki z rzutu wolnego stanął Benteke, jednakże próba Belga została wybroniony przez golkipera the Hammers.

Do regulaminowego czasu gry zostało doliczonych aż 8 minut, a najlepszą okazję do przełamania impasu miał Jordon Ibe. Strzał skrzydłowego the Reds został wybroniony przez Randolpha i konieczne zostało rozegranie dogrywki.

Trafienie na wagę zwycięstwa mógł zanotować Christian Benteke, lecz Belg najpierw uderzył niecelnie, a następnie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Młotów.

Następnie na samotny rajd w polu karnym zdecydowali się Sturridge i Milner, lecz czujna obrona West Hamu nie pozwoliła przedrzeć się zawodnikom the Reds.

Wszystko wskazywało na to, że konieczne będzie rozegranie serii jedenastek, jednakże w 121. minucie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze. Po niepotrzebnym faulu Lucasa piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Payet, a bramkę na wagę awansu strzelił głową Ogbonna.

Sędzia: Roger East
Frekwencja: 34,433