Benteke 90+2

Mignolet, Clyne, Toure (87' Ojo), Lovren, Moreno, Can, Milner (75' Allen), Lallana (76' Benteke), Coutinho, Firmino, Sturridge

Chelsea

Begović, Azpilicueta, Rahman, Cahill, Obi Mikel, Matić, Fabregas, Willian (57' Kennedy), Pedro (93' Loftus-Cheek), Hazard, Traore (73' Abraham)

Podczas ostatniego w tym sezonie pojedynku na Anfield the Reds zremisowali 1:1 z ekipą Chelsea. Wynik środowego spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Christian Benteke.

Londyńczycy wyszli na prowadzenie już w pierwszej połowie, a bramkę otwierającą wynik spotkania po fantastycznym rajdzie strzelił Eden Hazard.

The Reds mieli duże problemy z przełamaniem defensywy rywala, jednakże ta sztuka udała im się w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Ojo i błędzie golkipera The Blues piłkę do pustej siatki skierował głową Benteke.

Kluczowe momenty...

- Hazard po indywidualnej akcji strzela bramkę otwierającą wynik spotkania

- Benteke w doliczonym czasie gry ratuje 1 punkt dla gospodarzy

Skład Liverpoolu...

W porównaniu do poprzedniego pojedynku Jürgen Klopp po raz kolejny zdecydował się na przemeblowanie podstawowej jedenastki.

Liverpoolczycy rozpoczęli pojedynek na Anfield w następującym zestawieniu: Mignolet, Clyne, Toure, Lovren, Moreno, Can, Milner, Lallana, Coutinho, Firmino, Sturridge.

Pierwsza połowa...

The Reds po raz pierwszy wyszli na murawę w nowych strojach – kompletach na sezon 2016/17. Pomimo tego ich nastawienie i zaangażowanie pozostały niezmienne. Od samego początku zaczęli wywierać na rywalu intensywny pressing.

Podopieczni Jürgena Kloppa mogli wyjść na prowadzenie już w 5. minucie spotkania, lecz po akcji Sturridge-Moreno-Coutinho strzał Brazylijczyka został zablokowany przez Rahmana.

Swoich sił próbowali również również Lallana i Lovren, jednakże nie udało im się przełamać obrony londyńczyków.

Następnie grający przeciwko swojemu byłemu klubowi Sturridge po udanym dryblingu zagrał do Firmino, któremu nie udało się wykończyć akcji.

W 31. Minucie doszło do przełamania impasu.

Nieco ospała defensywa Liverpoolu pozwoliła Hazardowi na samotny rajd w kierunku bramki Simona Mignoleta, a pomocnik Chelsea precyzyjnym strzałem pokonał golkipera Liverpoolu.

Tuż przed przerwą prowadzenie londyńczyków podwoić mógł Traore, jednakże strzelający z ostrego kąta Burkińczyk nie zdołał trafić do pustej bramki.

Druga połowa...

Po przerwie liverpoolczycy po raz kolejny zaczęli wywierać pressing na rywalu, w efekcie spychając go do defensywy.

Pomimo tego to właśnie Hazard po raz kolejny samotnie wbiegł w pole karne The Reds, lecz tym razem dobrą interwencją wykazał się Simon Mignolet.

Następnie odpowiedzieli gospodarze. Najpierw Clyne podał do Lallany, ten świetnie zagrał do Sturridge'a, lecz jeszcze lepszą interwencją popisał się Begović, ratując swój zespół przed utratą bramki.

Pod koniec spotkania doping na Anfield stał się jeszcze głośniejszy, a znajdujący się na trybunach kibice domagali się strzelenia bramki.

Zaniepokojony rezultatem pojedynku Jürgen Klopp na 16. minut przed końcem regulaminowego czasu gry przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Milnera i Lallany na murawie pojawili się Allen i Benteke.

Wprowadzone zmiany przyniosły wymierne korzyści w doliczonym czasie gry, kiedy to po dośrodkowaniu Ojo i złym wybiciu Begovića piłkę do pustej bramki skierował głową Christian Benteke. Belg swoim trafieniem ustalił wynik spotkania na 1:1 i uratował 1 punkt dla swojego zespołu.

Sędzia: Michael Oliver
Frekwencja: 43,210