Cahill 10'

Karius, Randall (Milner 64), Lovren (Wisdom 64), Klavan, Moreno (Alexander-Arnold 82), Stewart (Brannagan 82), Ejaria (Henderson 64), Grujic (Lallana 45), Mane (Markovic 64), Coutinho (Ojo 64), Firmino (Ings 64)

Chelsea

Begovic, Aina, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matic, Fabregas, Traore (Batshuayi 67), Willian (Cuadrado 67), Moses (Pedro 67), Loftus-Cheek (Chalobah 72)

Liverpoolczycy rozpoczęli zmagania w International Champions Cup od porażki. Podczas środowej nocy podopieczni Jürgena Kloppa ulegli ekipie the Blues na Rose Bowl w Kalifornii 0:1.

Starciu obu ekip przyglądało się zgromadzonych na stadionie ponad 53 tysiące fanów.

Bramka na wagę zwycięstwa padła już w 10. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego do siatki Liverpoolu trafił głową Cahill.

Zaraz po tym Liverpoolczycy oddali inicjatywę rywalom, jednakże po kilkunastu minutach odzyskali właściwy rytm.

Bramce the Blues jako pierwszy zagroził Philippe Coutinho. Brazylijczyk uderzył z rzutu wolnego, lecz świetną interwencją wykazał się Asmir Begović.

W 35. minucie po prostopadłym podaniu Ejarii piłkę w siatce umieścił znajdujący się na pozycji spalonej Firmino, lecz bramka nie została uznana.

W 70. minucie po brutalnym ataku wślizgiem czerwony kartonik obejrzał Fabregas. Z kolei poszkodowanym graczem Liverpoolu w tej sytuacji był Ragnar Klavan.

Sędzia: Baldomero Toledo
Frekwencja: 53,117