Woodburn 52
Lucas 69
Firmino 70
Firmino 90

The Reds kontynuują serię zwycięstw podczas przedsezonowych przygotowań. Worek z bramkami Czerwonych w wygranym 5:0 starciu z Fleetwood Town na Highbury otworzył debiutujący w zespole Marko Grujić.

Od pierwszego gwizdka liverpoolczycy dominowali na murawie, a włączenie Serba do podstawowej jedenastki zaczęło przynosić korzyści już na początku spotkania. Nowy nabytek Liverpoolu po znakomitym dryblingu wywalczył jedenastkę, której nie udało się wykorzystać Dannemu Ingsowi. Z kolei 6 minut później po podaniu Moreno Grujić wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie swojej drużynie.

Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na bardzo aktywnego w tym spotkaniu Serba, który w trakcie pierwszej połowy zdołał oddać jeszcze kilka groźnych strzałów na bramkę rywala.

Podobnie jak podczas wygranego 1:0 z Tranmere Rovers spotkania Jürgen Klopp zdecydował się na wprowadzenie po przerwie nowego składu. Nie ostudziło to jednak zapędów liverpoolczyków, którzy już 7 minut później podwoili swoje zwycięstwo za sprawą młodziutkiego Bena Woodburna.

Następnie stojący pomiędzy słupkami bramki gospodarzy Alex Cairns zanotował kilka udanych interwencji po strzałach Kenta i Woodburna, lecz w 69. minucie musiał skapitulować.

W bardzo krótkim odstępie czasu swoje trafienia zanotowali dwaj Brazylijczycy. Najpierw do siatki trafił Lucas, bramkę numer 4 zdobył Firmino. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił Roberto Firmino, który w doliczonym czasie gry po znakomitym podaniu Woodburna ustalił wynik spotkania na 5:0.

Sędzia: Kevin Friend
Frekwencja: 5,254