Burnley

Heaton, Ward, Mee, Keane, Lowton, Boyd, Marney, Defour (Gudmundsson 56), Arfield, Gray (O'Neill 93), Vokes (Jutkiewicz 82)

Mignolet, Clyne, Lovren, Klavan, Milner (Moreno 77), Henderson, Wijnaldum, Lallana (Grujić 77), Coutinho, Firmino, Sturridge (Origi 64)

W porównaniu do pojedynku z Arsenalem Jürgen Klopp zdecydował się dokonać dwóch zmian w podstawowym zestawieniu. Na lewej stronie defensywy zamiast Alberto Moreno pojawił się James Milner, z kolei formację ofensywną poprowadził Daniel Sturridge.

Podobnie jak w przypadku starcia na Emirates the Reds stracili bramkę już w pierwszej połowie po błędzie w defensywie. Tym razem gospodarze wysunęli się na prowadzenie już w 2. minucie.

Podanie Nathaniela Clyne'a zostało przechwycone przez Graya, który szybko podał do Vokesa. Snajper Burnley obrócił się z futbolówką i precyzyjnym strzałem pokonał Simona Mignoleta.

Na trybunach zawrzało, a chwilę później zawodnicy Burnley stworzyli sobie kolejną groźną sytuację.

Następnie dwukrotnie z dystansu uderzał Coutinho, lecz w jego strzałach zabrakło precyzji. Z podobnej odległości zaskoczyć bramkarza gospodarzy chciał Lallana, lecz został zablokowany przez Warda.

Lewą nogą uderzał również znajdujący się w polu karnym Sturridge, lecz futbolówka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

W 37. minucie zawodnicy Burnley podwoili swoją przewagę.

Po stracie Sturridge'a szybki kontratak przeprowadzili the Clarets. Najpierw Defour szczęśliwie pokonał Klavana i podał do Graya. Anglik zmylił dwóch obrońców Liverpoolu i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Simona Mignoleta.

Po przerwie the Reds rozpoczęli z większym animuszem, a już w 46. minucie niecelnie uderzał Daniel Sturridge.

Po ładnej kombinacyjnej akcji przed szansą stanął Coutinho, lecz strzałem w środek bramki nie zdołał zaskoczyć Heatona.

W 52. minucie dobrze uderzył z dystansu Firmino, lecz znakomitą interwencją popisał się golkiper gospodarzy.

Chwilę później Jürgen Klopp dokonał zmiany. W miejsce Daniela Sturridge'a na murawie zameldował się Divock Origi.

The Reds zepchnęli Burnley do defensywy i przez większość czasu rozgrywali piłkę na połowie rywala, jednakże nie wypracowali sobie żadnej klarownej sytuacji.

Po przechwycie piłki z groźną kontrą wyszedł Gray, lecz został powstrzymany przez wracającego Hendersona.

W 77. minucie menedżer the Reds dokonał podwójnej zmiany. W miejsce Milnera i Lallany pojawili się Moreno, oraz Grujić.

Chwilę później swoją szansę miał Serb, lecz jego strzał został wybroniony przez Heatona.

Swoich sił bezskutecznie próbował również Coutinho, a tuż po tym zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego.

Ekipa Burnley pomimo niewielu sytuacji bramkowych pokonała na własnym obiekcie Liverpool 2:0 i zgarnęła komplet punktów.

Sędzia: Lee Mason