Vardy 60

Coutinho 68

Schmeichel, Simpson, Morgan, Huth, Fuchs, Drinkwater, Ndidi, Mahrez (Gray 79), Okazaki (Amartey 69), Albrighton (Chilwell 90), Vardy.

Mignolet, Clyne, Matip, Lucas (Woodburn 84), Milner, Lallana (Origi 66), Can, Wijnaldum, Mane (Moreno 66), Firmino, Coutinho

Po kilkunastu dniach przerwy Liverpool wznowił ligową kampanię odnosząc dotkliwą porażkę z Leicester City. The Reds ulegli w poniedziałek na King Power Stadium 1:3.

Gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie już w pierwszej połowie. Pod wodzą tymczasowego menedżera -Shakespeare'a przed przerwą trafili Jamie Vardy i Danny Drinkwater.

Następnie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Vardy, a bramkę na pocieszenie dla Liverpoolu strzelił Philippe Coutinho.

Z powodu kontuzji stopy poniedziałkowy pojedynek opuścił Jordan Henderson. Kapitana Liverpoolu zastąpił Emre Can.

Lisy z kolei wystawiły identyczną jedenastkę, która poległa w Lidze Mistrzów z Sevillą 1:2.

Od samego początku spotkania bardzo aktywni byli gospodarze. W przeciągu pierwszych 6 minut czujność Simona Mignoleta postanowili sprawdzić Robert Huth i Shinji Okazaki.

Chwilę później odpowiedzieli the Reds, a dobre podanie Sadio Mané w ostatniej chwili przeciął wślizgiem Wes Morgan.

Następnie kontrolę nad spotkaniem przejęli gospodarze, którzy z każdym kolejnym atakiem coraz bliżsi byli przełamania obrony liverpoolczyków.

Bliski uszczęśliwienia swoich kibiców był Vardy, jednakże Anglik przegrał starcie 1 na 1 z Simonem Mignoletem.

W 27. minucie snajper Lisów strzelił otwierającą wynik spotkania bramkę.

Po niedokładnym zagraniu Wijnalduma piłkę w środku pola przechwycił Albrighton, który znakomitym, prostopadłym podaniem obsłużył Vardy'ego. Reprezentant Anglii znalazł się na czystej pozycji i tym razem nie dał Mignoletowi żadnych szans.

Poniedziałkowy wieczór zaczął się dla the Reds źle, a z każdą kolejną minutą było coraz gorzej.

Przed przerwą na 2:0 podwyższył Drinkwater.

Po zamieszaniu w polu karnym i wybiciu piłki przez Milnera fenomenalnym strzałem z powietrza popisał się pomocnik Leicester.

Zaniepokojony wynikiem spotkania Klopp postanowił zmienić formację na 3-5-2.

Goście zaczęli nieco agresywniej niż miało to miejsce w pierwszej części spotkania, jednakże nie potrafili stworzyć sobie żadnej stuprocentowej sytuacji.

Po godzinie gry było już 3:0.

Mahrez po zwodzie zagrał do Fuchsa, a ten dośrodkował w pole karne. W powietrze wyskoczył Vardy, który wobec bierności w obronie Liverpoolu głową skierował piłkę do siatki.

W 68. minucie bramkę na 1:3 strzelił Coutinho.

Bardzo duży udział w całej akcji miał Emre Can. Niemiec zakończył swój fantastyczny rajd podaniem do Brazylijczyka, a ten strzałem po ziemi nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy.

Bramka dla Liverpoolu padła jednak zbyt późno i nawet pomimo wprowadzenia kilku ofensywnych zmian liverpoolczycy ulegli na King Power Stadium 1:3.

Sędzia: Michael Oliver
Frekwencja: 32,034