Leroy Sane 77

Leroy Sane 90 +0:38

Ederson (Bravo 45+1'), Danilo, Stones, Otamendi (Mangala 71'), Fernandinho, Walker, De Bruyne, Silva, Mendy, Agüero, Jesus (Sané 57')

Mignolet, Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Moreno, Wijnaldum (Milner 58'), Henderson, Can, Salah (Oxlade-Chamberlain 45'), Firmino (Solanke 67'), Mané

Pomimo że Liverpoolczycy rozpoczęli niezwykle żywiołowo i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, na prowadzenie wyszli gospodarze, a wynik spotkania otworzył Agüero.

Następnie za zbyt wysoko uniesioną nogę w starciu z Edersonem czerwoną kartkę obejrzał Sadio Mané, a gospodarze wykorzystali grę w przewadze i dołożyli kolejne 4 trafienia.

Kluczowe momenty...

- Agüergo daje prowadzenie gospodarzom

- Mané schodzi z boiska z czerwoną kartką

- Jesus i Sané dokładają po 2 trafienia

- Po przerwie w barwach Liverpoolu debiutuje Oxlade-Chamberlain

Składu obu drużyn...

W porównaniu do poprzedniego starcia Jürgen Klopp zdecydował się na dokonanie 3 zmian w podstawowym składzie. Pomiędzy słupki powrócił Simon Mignolet, na prawą obronę Alexander-Arnold, a w środku defensywy w parze z Matipem zagrał Klavan.

Liverpool: Mignolet; Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Moreno; Henderson, Wijnaldum, Can; Salah, Mané, Firmino.

Manchester City: Ederson; Danilo, Stones, Otamendi; Walker, De Bruyne; Fernandinho, Silva, Mendy; Agüero, Jesus.

Pierwsza połowa...

Podczas słonecznego popołudnia stanęły naprzeciw siebie jedne z najofensywniej grających w Premier League drużyny.

Wymiana ciosów nastąpiła już od pierwszych minut, a po pewnym czasie nieznaczną przewagę wypracowali sobie energiczniej grający goście.

Simon Mignolet zmuszony był do interwencji po strzałach De Bruyne i Fernandinho.

Z kolei wyśmienitej szansy nie wykorzystał Firmino.

W 24. minucie na prowadzenie wyszli jednak gospodarze.

De Bruyne znakomicie zagrał prostopadłą piłkę pomiędzy Matipa i Klavana, a wbiegający za linię obrony Agüero minął bramkarza i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Chwilę później do wyrównania powinni doprowadzić The Reds. Mané zagrał na wolne pole do Salaha, który wbiegł za obrońców i zakończył akcję strzałem, lecz dobrą interwencją popisał się Ederson.

Chwilę później gorąco zrobiło się pod bramką gości, a Simon Mignolet musiał bronić kolejno strzały Jesusa i Stonesa.

Pod koniec pierwszej części potkania czerwony kartonik obejrzał Mané.

Senegalczyk ścigając się o górną piłkę niefortunnie zderzył się z Edersonem mając zbyt wysoko uniesioną nogę, za co Jonathan Moss zdecydował się wyrzucić go z boiska.

Po kilkuminutowej przerwie bramkarz Obywateli został zniesiony na noszach, a jego miejsce zajął Claudio Bravo.

W doliczonym czasie bramkę na 2:0 strzelił jeszcze z bliskiej odległości Jesus.

Druga połowa...

Po przerwie na murawie pojawił się debiutujący w czerwonej koszulce Oxlade-Chamberlain. Reprezentant Anglii zastąpił Salaha.

Szanse na uzyskanie przez gości pozytywnego wyniku stopniały niemalże do zera, po tym jak w 57. minucie wynik spotkania na 3:0 podwyższył Jesus.

Najpierw Fernandinho zagrał na wolne pole do Agüero, a ten będąc w sytuacji sam na sam odegrał do Jesusa, któremu nie pozostało już nic innego jak skierować piłkę do siatki.

W drugiej połowie swoją szansę otrzymali również Milner i Solanke, którzy zastąpili Wijnalduma oraz Firmino.

Za Jesusa natomiast wszedł Leroy Sané, który zadał liverpoolczykom 2 ostateczne ciosy, ustalając tym samym wynik spotkania na 5:0

Sędzia: Jonathan Moss