Given, Ramage, Boumsong, Elliott, Babayaro, Solano, Parker, Emre, N'Zogbia, Shearer, Ameobi.
Rezerwa - Harper, Moore, Dyer, Bowyer

Reina, Warnock, Agger, Hyypia, Carragher, Kewell, Gerrard, Hamann, Kromkamp, Cisse, Crouch.
Rezerwa - Alonso, Dudek, Fowler, Garcia, Traore

Liverpool wciąż wywiera presję w tabeli na Manchesterze United po dzisiejszym zwycięstwie na St James Park z Newcastle.

The Reds wygrali 3-1 po bramkach Croucha, Gerrarda i Cisse.

Czerwoni przejęli inicjatywę na boisku niemal od samego początku spotkania. Bramka Croucha w 10 minucie gry zdecydowanie ustawiła ten mecz. Świetnym krzyżowym podaniem na głowę reprezentanta Anglii popisał się Kromkamp.

Crouch mógł szybko podwyższyć rezultat po dobrym podaniu Kewella, ale okazał się niedokładny w polu karnym Srok.

W 35 minucie wspaniały gol Gerrarda dał Nam już dwubramkowe prowadzenie. Akcja Cisse z Crouchem i piłka trafia do Naszego kapitana, który świetnym strzałem nie dał szans Givenowi.

W 41 minucie nieudana próba pułapki ofsajdowej Liverpoolu i po podaniu Parkera, Ameobi strzela kontaktowego gola.

Po przerwie Liverpool zaprzepaścił nadzieje Newcastle na jakiś korzystny rezultat. Boumsong faulował Croucha w polu karnym. Do jedenastki podszedł Cisse i zrobiło się 3-1 dla gości.

Boumsong dodatkowo został ukarany drugą żółtą kartką, w konsekwencji czerwoną i Liverpool grał w przewadze do końca spotkania.

Liverpool mógł tego dnia jeszcze podwyższyć prowadzenie za sprawą Garcii, Cisse czy Alonso, ale i tak należy się cieszyć z pewnego zwycięstwa przy Tyneside.

Sędzia: M A Riley
Frekwencja: 52 302