Hoffenheim

Baumann; Kaderábek, Hübner, Bicakcic (Nordtveit 52), Rupp (Amiri 53); Vogt, Gnabry (Uth 70), Demirbay, Zuber, Kramaric; Wagner

Mignolet, Alexander-Arnold, Lovren, Matip, Moreno, Henderson (Milner 63), Can, Wijnaldum, Mane (Grujic 89), Firmino (Solanke 84), Salah

Pierwsza połowa...

Tuż po uroczystym rozpoczęciu i odsłuchaniu hymnu Ligi Mistrzów rozpoczęli gospodarze, którzy pod naciskiem Liverpoolu stracili futbolówkę.

Już w drugiej minucie piłkę w siatce umieścił Salah, lecz zrobił to tuż po gwizdku i uniesionej chorągiewce sygnalizującej pozycję spaloną Egipcjanina.

Następnie atak przeprowadzili zawodnicy Hoffenheim, a groźne dośrodkowanie Kramaricia w ostatniej chwili wybił Matip.

Następnie po rzucie wolnym dla gospodarzy dobrą interwencją popisał się Dejan Lovren, a chwilę później uderzenie z ostrego kąta Mané obronił Baumann.

W 11. minucie na prowadzenie powinni wyjść gospodarze.

W polu karnym faulował Lovren, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Przed utratą bramki uratował jednak liverpoolczyków Mignolet.

Chwilę później wyśmienitą okazję miał Salah, lecz po szybkiej kontrze naciskany przez Vogta uderzył niecelnie.

W 25. minucie po stracie Hendersona zrobiło się bardzo groźno pod bramką Liverpoolu, lecz wysoko ponad bramką uderzał Kadeřábek.

W 35. minucie fantastycznym rajdem w pole karne popisał się Mané. Senegalczyk został jednak sfaulowany przed polem karnym przez Niciakcicia, który otrzymał żółtą kartkę.

Pod nieobecność Coutinho do rzutu wolnego podszedł Arnold, który swoim uderzeniem zachwycił zebranych na stadionie oraz przed ekranami kibiców.

Prawy defensor Liverpoolu oddał fantastyczny strzał, a golkiper gospodarzy tylko bezradnie patrzył na zmierzającą do siatki piłkę.

Tuż przed przerwą po przegranym przez Moreno pojedynku główkowym stuprocentową szansę miał Gnabry, lecz po raz kolejny Liverpool przed utratą bramki uratował Mignolet.

Podwyższyć prowadzenie w ostatnich sekundach mógł również Lovren, jednakże piłka po jego strzale głową minimalnie minęła słupek.

Druga połowa...

Od samego początku drugiej części zaczęli naciskać zawodnicy Hoffenheim, lecz Czerwoni nie pozostawali im dłużni.

W 47. minucie stuprocentowej szansy nie wykorzystał Firmino.

Biegnący lewym skrzydłem Mané wyłożył piłkę Brazylijczykowi, lecz jego strzał z bliskiej odległości wybronił Baumann.

Szansę na groźny kontratak zaprzepaścił również Salah.

Chwilę później słusznie nie uznano gola Gnabry'ego, który był na półmetrowym spalonym.

Następnie rozgrywający znakomite spotkanie Mané przedarł się w pole karne rywala i z bliskiej odległości oddał strzał, który wybił golkiper Wieśniaków.

Druga połowa była niezwykle dynamiczna. Nie brakowało przy tym sytuacji bramkowych, lecz żadna ze stron do pewnego momentu nie była w stanie postawić przysłowiowej kropki nad ,,i".

Wyśmienite okazje mieli Salah oraz Lovren, lecz ich uderzenia wybronił Baumann.

W 74. minucie było już 2:0 dla Liverpoolu.

Milner ruszył lewym skrzydłem i dośrodkowaną przez niego piłkę trącił klatką piersiową Nordtveit, a ta znalazła się w siatce. Gola uznano za samobójcze trafienie.

Następnie po ataku Wieśniaków dobrą interwencją popisał się Mignolet.

W 84. minucie bramkę dla Liverpoolu mógł strzelić Mané, lecz po szybkim kontrataku swojego zespołu oddał niecelny strzał.

Pod koniec spotkania bramkę kontaktową strzelił jeszcze Uth.

W doliczonym czasie gry przycisnęli gospodarze, lecz nie udało im się wyrównać stanu rywalizacji.

Czerwoni wygrali na wyjeździe z Hoffenheim 2:1, zapewniając sobie tym samym skromną zaliczkę przed rewanżem na Anfield.

Sędzia: Bjorn Kuipers