21.04.2024
17:30

Osób online 918

Paul Merson: Nie wierzę, że zabrakło Thiago

Ekspert Paul Merson skrytykował Liverpool za „wykroczenie poza linię” w sobotnim meczu z Aston Villą, ponadto były piłkarz nie rozumie, dlaczego Thiago Alcântara rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Jürgen Klopp dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce, ponieważ starcie z Villą miało miejsce pomiędzy dwoma bardzo ważnymi ćwierćfinałowymi meczami Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Thiago wraz z Sadio Mané byli zawodnikami, którzy zostali w weekend wycofani z pierwszego składu, na boisko weszli za to Roberto Firmino i James Milner.

– Nie tworzyli bardzo dobrego Liverpoolu – powiedział Merson na antenie Sky Sports.

– Wykroczyli poza linię. Jest coś, czego brakuje. W tym momencie coś nie kliknęło.

– Linia pomocy w osobach Giniego Wijnalduma, Jamesa Milnera i Fabinho nie potrafiła złamać rywala.

– Po prostu nie mogę uwierzyć, że Thiago nie gra w takich meczach jak ten, w których Villa będzie czuć się swobodnie. To mnie zaskoczyło.

Liverpool wygrał dzięki bramce Trenta Alexandra-Arnolda z krawędzi pola karnego.

Thiago, który wszedł z ławki rezerwowych na 20 minut przed końcem meczu przy stanie 1:1, wspólnie z Xherdanem Shaqirim odegrał decydującą rolę przy zdobyciu zwycięskiego gola.

Hiszpan prawdopodobnie znajdzie się w wyjściowej jedenastce w środowy wieczór na Anfield, gdy the Reds będą chcieli odwrócić losy przegranego 3:1 pierwszego meczu z Realem Madryt.