Osób online 1265

Gracz Roku LFC.tv - Numer 4 (video)

Liverpoolfc.tv policzył tysiące głosów i może wyjawić, że czwartą pozycję w głosowaniu na Zawodnika Roku zajął Yossi Benayoun. Yossi ma za sobą udany drugi sezon w barwach The Reds. Zdobył 9 bramek w 42 spotkaniach. Pokonał Samiego Hyypię o 3% głosów i zajął czwartą pozycję.

Izraelczyk był głównym bohaterem kilku niezapomnianych momentów. Dzięki jego późnym trafieniom Liverpool zdołał wygrać dwa spotkania.

Po dość cichym początku sezonu jak na standardy Benayouna odnalazł formę pod koniec roku. W lutym zapisał się złotymi zgłoskami w historii Anfield.

29-letni zawodnik zdobył historyczną bramkę w 82 minucie, dzięki temu Liverpool pokonał Real Madryt 1:0. Było to pierwsze zwycięstwo The Reds na Bernabeu.

Później w kwietniu po tym jak wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Sunderlandem udało mu się zdobyć bramkę w doliczonym czasie gry na Craven Cottage. To zwycięstwo pomogło podopiecznym Beniteza wspiąć się na pierwsze miejsce w tabeli Premier League.

Później nasz numer 15 zdobył dwie bramki w meczu z Arsenalem na Anfield, który zakończył się remisem 4:4. Yossi uratował podopiecznych Beniteza zdobywając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Bramki z Newcastle i Tottenhamem podkreśliły udany sezon w wykonaniu zawodnika. Yossi rozpoczął osiem ostatnich spotkań w tym sezonie.