Osób online 1524

Top 100 Beniteza - Numer 69 (video)

Numer 69 na liście '100 Najlepszych Spotkań Beniteza w Premier League' zajmuje wygrany 2:0 mecz z Newcastle United z 2006 roku. Właśnie wtedy Xabi Alonso zdobył gola, który później stał się jego znakiem firmowym, pokonując bramkarza rywali strzałem z własnej połowy.

Mecz: Liverpool 2:0 Newcastle

Data: 26 września 2006

Stadion: Anfield Road

Skład Liverpoolu: Reina, Finnan, Aurelio, Agger, Carragher, Luis Garcia, Alonso, Sissoko, Gerrard (Gonzalez 86), Bellamy, Kuyt (Crouch 82). Rezerwowi: Dudek, Hyypia, Warnock.

Xabi Alonso odebrał piłkę N'Zogbii w okolicach połowy boiska, zauważył, że Steve Harper wyszedł z bramki i przelobował bramkarza dając prowadzenie The Reds.

Trafienie było takim wyczynem, że nawet Pepe Reina przyłączył się do świętujących kolegów z drużyny.

Wcześniej, Dirk Kuyt zdobył swojego pierwszego gola w barwach Liverpoolu strzałem z bliskiej odległości.