Osób online 1167

Top 100 Beniteza - Numer 5 (video)

Kontynuujemy serię 100 najlepszych spotkań Rafy Beniteza w Premier League. Miejsce 5. zajmuje wysokie zwycięstwo z Newcastle na koniec 2008 roku.

Mecz: Newcastle United 1-5 Liverpool

Data: 28 grudnia 2008

Stadion: St James' Park

Skład Liverpoolu: Reina, Insua, Agger, Hyypia, Carragher, Babel, Lucas, Mascherano, Benayoun (Alonso 60), Gerrard (Ngog 70), Kuyt (Skrtel 79). Niewykorzystane zmiany: Cavalieri, El Zhar, Keane, Riera.

Steven Gerrard był w znakomitej formie na St James' Park i tylko Shay Given uchronił Newcastle od wyniku krykietowego.

Irlandzki bramkarz wybronił mnóstwo strzałów, a mecz wyglądał niczym pojedynek Givena z graczami Liverpoolu.

Dopiero w 31. minucie The Reds udało się pokonać Givena za sprawą Gerrarda po świetnej akcji Mascherano z Benayounem.

Sami Hyypia podwyższył na 2-0, a w samej końcówce pierwszej połowy David Edgar strzelił kontaktową bramkę.

Jednak Czerwoni kontynuowali terroryzowanie obrony Newcastle w drugiej połowie i kolejne gole były nieuniknione.

Ryan Babel strzelił trzecią bramkę, a czwartą zdobył w fantastyczny sposób Gerrard po świetnej piłce od Lucasa.

Xabi Alonso wszedł na boisko z ławki rezerwowych i strzelił piątego gola z rzutu karnego, potwierdzając znakomite zwycięstwo.