Osób online 1103

Liverpool vs Lille w 1/8 LE

Wiemy już, z kim zmierzą się podopieczni Beniteza w walce o ćwierćfinał Ligi Europy. W 1/8 rozgrywek Liverpool zmierzy się z francuskim Lille, które zremisowało dziś na stadionie Fenerbahce 1:1.

Po zwycięstwie u siebie 2:1 w pierwszym meczu, Francuzom do awansu wystarczał remis, ale w rewanżu nie obyło się bez emocjonującej końcówki.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 35. minucie za sprawą Emre i do 85. minuty to oni byli pewni awansu do 1/8 dzięki bramce strzelonej na wyjeździe. Gola wyrównującego i dającego awans Lille strzelił Rami.

Pierwszy mecz odbędzie się we Francji, w czwartek 11 marca.

Lille zajmuje obecnie trzecią pozycję w Ligue 1 z czterema punktami straty do prowadzącego Bordeaux.

Swoją grupę w Lidze Europy zakończyli na drugim miejscu z 10. punktami na koncie, mając za rywali takie drużyny jak Valencia, Genoa i Slavia Praga.

Największym zagrożeniem dla defensywy The Reds będzie pewnie napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej, Gervinho, który jest obecnie najlepszym strzelcem w ekipie Rudi'ego Garcii.

Klub został założony w 1944 roku, nosi przydomek Les Dogues i rozgrywa swoje mecze na Stade Nord Lille Metropole