Osób online 1126

Do przerwy 2-1

The Reds prowadzą po bardzo ciekawej pierwszej połowie z zespołem Blackburn Rovers 2-1 na własnym stadionie. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w 20. minucie Steven Gerrard po przytomnym zachowaniu w polu karnym rywala. Końcówka pierwszej części to huśtawka nastrojów, bo goście wyrównali po rzucie karnym w 40. minucie, ale ponowne prowadzenie Liverpoolowi dał Fernando Torres.

Rzut karny dla gości został podyktowany po przypadkowym zagraniu ręką Jamiego Carraghera przed własną bramką, Anglik upadając na murawę faktycznie dotknął futbolówki ramieniem.

Przy bramkach Gerrarda i Torresa asystowali odpowiednio Yossi Benayoun i Maxi Rodriguez. Zła wiadomość to taka, że boisko z urazem musiał opuścić Fabio Aurelio, którego zastąpił Emiliano Insua w 39. minucie.