Osób online 1105

Pewne zwycięstwo the Toffees

W jedynym rozegranym w niedzielne popołudnie meczu 29. kolejki Barclays Premier League zespół Evertonu pewnie pokonał Hull City 5-1. Podopieczni Davida Moyesa dzięki temu zwycięstwu przemieszczą się na ósmą pozycję w tabeli, przeskakując grające w ten weekend w FA Cup Fulham i Birmingham City.

Strzelanie już w 17. minucie gry rozpoczął Arteta i pomimo tego, że Yakubu jeszcze w pierwszej części spotkania nie wykorzystał rzutu karnego, Everton na przerwę schodził prowadząc 2-1. Kilkanaście minut przed gwizdkiem kończącym pierwsze czterdzieści pięć minut do siatki the Toffees trafił Cairney, ale prowadzenie odzyskał Arteta, strzelając swojego drugiego gola. Druga połowa rozpoczęła się również od szybkiego trafienia Evertonu, a dokładniej samobójczej bramki Garcii. Zespół Moyesa już do końca spotkania nie oddał prowadzenia, dobijając rywala w końcówce za sprawą Donovana i Rodwella.

To nie pierwsza tak wysoka porażka Tygrysów w Liverpoolu, bo wcześniej w tym sezonie przegrali oni z the Reds na Anfield 1-6.

Everton 5-1 Hull City

1-0: Arteta 17'

1-1: Cairney 32'

2-1: Arteta 39'

3-1: Garcia 51' (sam.)

4-1: Donovan 82'

5-1: Rodwell 86'