Osób online 1267

MŚ: Porażka Serbów

Serbia, w składzie której wystąpił dziś Milan Jovanovic, rozpoczęła Mistrzostwa Świata w RPA od porażki z Ghaną, 0-1. Skrzydłowy reprezentacji, który po Mundialu ma dołączyć do Liverpoolu był jednym z wyróżniających się zawodników.

W 49. minucie stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak nie została ona wykorzystana.

Serbowie zmuszeni byli do gry w osłabieniu, po tym jak w 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Aleksandar Lukovic. Chwilę później Jovanovica zastąpił na boisku Neven Subotic.

O wyniku spotkania zadecydował rzut karny, podyktowany po zagraniu ręką Zdravko Kuzmanovicia. Wykonawcą jedenastki był Asmoah Gyan.

Serbów czekają jeszcze potyczki z Niemcami i Australią, jednak dzisiejsza porażka znaczenie zmniejsza ich szanse na awans do fazy pucharowej.