Osób online 830

Młodzi Czerwoni w reprezentacjach

Sześciu młodych zawodników Liverpoolu reprezentowało w poniedziałek swoje kraje w drużynach U-19 i U-21 podczas meczów towarzyskich oraz eliminacji do Mistrzostw Europy.

Jordan Henderson był kapitanem Anglików w meczu z Norwegią w ramach eliminacji do ME U-21 na Proact Stadium w Chesterfield. W zespole Stuarta Pearce'a znalazło się również miejsce dla Jonjo Shelvey'a i Martina Kelly'ego.

Napastnik Connor Wickham wyprowadził Synów Albionu na prowadzenie w 43. minucie wykorzystując błędy w defensywie Norwegów. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w meczu.

Z kolei Samed Yesil kontynuuje swoją passę strzelecką, tym razem w spotkaniu towarzyskim z Walią U-19. W czwartkowym meczu z Anglią młody Niemiec zdobył dwie bramki, a dziś w wygranej 3:1 potyczce przeciwko Walijczykom jako pierwszy wpisał się na listę strzelców.

Danny Wilson rozegrał pełne 90 minut dla Szkocji U-21 w przegranym 2:3 meczu z Austrią w ramach eliminacji do ME. Austriacy zwycięstwo zawdzięczają bramce Raphaela Holzhausera w ostatnich minutach spotkania, a niekorzystny rezultat dość poważnie skomplikował szanse Szkotów na wywalczenie awansu.

Bramkarz Peter Gulacsi zachował czyste konto w wygranym przez Węgrów 2:0 meczu z Liechtensteinem w tychże eliminacjach, a gole zdobywali kolejno Attila Fiola i Balasz Balogh.