Osób online 1169

Kartka z historii

Liverpool zdobył Puchar Anglii pokonując w ostatnią sobotę Leeds United 2-1 w 30 minutowej dogrywce. Była to pierwsza dogrywka w finale pucharu od 1947 roku...

Pod koniec regulaminowego czasu wynik meczu był bezbramkowy. Liverpool, który z d o m i n o w a ł grę, wyszedł na prowadzenie po strzale Rogera Hunta w trzeciej minucie doliczonego czasu. Osiem minut później Billy Bremer z Leeds wyrównał.

Ian St. John strzelił głową zwycięskiego gola w 21. minucie. W obecności 100 tysięcznego tłumu stłoczonego na stadionie Wembley, królowa Elżbieta wręczyła puchar kapitanowi Liverpoolu, Ronowi Yeatsowi.

Przez większość drugiej połowy nad stadionem padała mżawka, podczas gdy w pierwszych 10 minutach trenerzy stale wchodzili na boisko, żeby pomóc kontuzjowanym zawodnikom. Albert Johnson z Leeds stał się pierwszym czarnoskórym, który zagrał w finale pucharu...