Osób online 926

Suárez i spółka wygrali z Nigerią

Reprezentacja Urugwaju, w której wystąpili Luis Suárez i Sebastián Coates, wygrała 2:1 z Nigerią w ramach 2. kolejki Pucharu Konfederacji. Dzięki temu zwycięstwu mistrz Ameryki Południowej zachował swoje szanse na awans do półfinału.

Luis Suárez zagrał 82 minuty w tym meczu i został zmieniony przez Sebastiána Coatesa, który 2 minuty później otrzymał żółtą kartkę.

Od początku meczu sytuacje stwarzali sobie Urugwajczycy, którzy oddali 2 groźne strzały na bramkę.

Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Diego Lugano. Z lewego skrzydła w pole karne po ziemi dośrodkował Diego Forlán i do piłki dopadł Lugano, który umieścił ją w siatce.

Nigeria odpowiedziała w 37. minucie za sprawą Mikela, który trafił w lewy górny róg bramki, strzelając wewnętrzną częścią stopy w polu karnym.

Po przerwie w 51. minucie wynik meczu ustalił Diego Forlán, który oddał piekielnie mocny strzał, nie dając szans bramkarzowi Nigerii – Enyeamie.