Osób online 1061

Sinclair zapewnia punkt dla U-18

Grająca w dziesiątkę drużyna Liverpoolu do lat osiemnastu wyrwała punkt przeciwnikom w zremisowanym 2:2 meczu z Derby County rozgrywanym w Kirkby w sobotnie przedpołudnie.

Goście objęli prowadzenie po dziesięciu minutach gry, kiedy to Charles Vernam pokonał po długich staraniach bramkarza the Reds Andy’ego Firtha. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando przyjezdnych, co niewątpliwie zdołaliby przypieczętować golem, gdyby nie interwencja Firtha po strzale Offrande’a Zanzali z bliskiej odległości.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy udało się wyrównać - Tom Brewitt oddał strzał głową po podaniu z prawego skrzydła. Jednak pałeczkę znów przejęło Derby po tym, jak w 58. minucie czerwoną kartkę otrzymał Lewis Travis.

Korzystając z przewagi liczebnej goście drugi raz umieścili futbolówkę w siatce po stronie Liverpoolu, tym razem dzięki zmiennikowi Alexowi Babosowi. Po sześciu minutach jednak niezmordowany Corey Whelan podał do Jerome’a Sinclaira, a ten oddał strzał, zmieniając wynik na 2:2.

Skład Liverpoolu U-18: Firth, Travis, Hart, Brewitt, Roberts, Ejaria, Canós, Phillips, Sinclair, Marsh, Kent. Rezerwowi: Polgar, Jackson, Nicholas, Whelan, Maxwell.