Oferta za Sterlinga odrzucona

Liverpool odrzucił opiewającą na 30 milionów funtów ofertę Manchesteru City za Raheema Sterlinga. City wykonało swój pierwszy ruch, oferując 25 mln funtów z góry oraz 5 mln w przyszłych bonusach zależnych od występów piłkarza.

Klub z Merseyside wycenia 20-latka na więcej niż 50 milionów funtów i utrzymuje, że nie podejmie nawet rozmowy o jego sprzedaży za niższą sumę.

Liverpool wciąż nie stracił nadziei na porozumienie w sprawie nowego kontraktu ze Sterlingiem, pomimo zapewnień jego agenta, który w zeszłym miesiącu powiedział, że Anglik nie podpisze nowej umowy „nawet jeśli klub zaoferuje mu 900 tyś funtów tygodniowo”.

Jednakże rosnące poczucie konfliktu między klubem, a zawodnikiem, który poinformował w zeszłym miesiącu Brendana Rodgersa o chęci opuszczenia Anfield skłoniły zarząd klubu z Manchesteru do podjęcia rozmowy na temat zakupu piłkarza.

Arsenal, Chelsea i Manchester United również są zainteresowane Sterlingiem, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Anglii przed niedzielnym spotkaniem kwalifikacyjnym do Euro 2016 ze Słowenią.

City uczyniło Sterlinga swoim priorytetem na to okienko ze względu na potrzebę dodania do składu młodych angielskich piłkarzy. Klub z Etihad uważa jednak, że zaoferowane 30 milionów jest kwotą uczciwą i nie planuje płacić kwoty żądanej przez Liverpool.

Oprócz Sterlinga, City jako najważniejsze cele transferowe wybrało pomocnika Juventusu, Paula Pogbę oraz Kevina De Bruyne z Wolfsburga.

Oliver Kay