Osób online 1439

Młodzież wygrywa w mini-derbach

Zespół the Reds do lat 18 dzięki dwóm trafieniom z pierwszej połowy spotkania zdołał pokonać lokalnego rywala w mini-derbach Liverpoolu, 2:1. Spotkanie rozegrano w sobotnie popołudnie, w Akademii Kirkby.

Podopieczni Neila Cirtchley'a zaprezentowali świetny futbol w pierwszej odsłonie meczu i dzięki bramkom Bena Woodburna oraz Adama Phillipsa zeszli do szatni z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie to the Toffees przejęli inicjatywę, a po zdobyciu kontaktowej bramki przez Deliala Brewstera naciskali jeszcze bardziej. Pomimo kilku dogodnych okazji to czerwona strona miasta mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Zwycięstwo przybliżyło gospodarzy do liderującego obecnie w tabeli Manchesteru City. Everton z 35 punktami zajmuje drugie miejsce i o jedno oczko wyprzedza the Reds.

W ostatnim starciu obu ekip Liverpool dopiero w 93 minucie zdobył wyrównujące trafienie na Finch Farm ale tym razem sprawy potoczyły się inaczej.

Po dwóch minutach spotkania Woodburn rozegrał świetną akcję z Gomesem i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Następni bliski podwyższenia wyniku był Alexander-Arnold ale na drodze jego strzału stanął Gomes.

The Reds nie musieli jednak długo czekać na efekt swojej dobrej gry. Adam Phillips wykorzystał bowiem precyzyjne zagranie kolegi z zespołu i na tablicy wyników widniał wynik 2:0.

Everton schodził do szatni z ciężkim bagażem ale po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Dziesięć minut po wznowieniu gry Brewster nie dał szans bramkarzowi the Reds i zdobył trafienie kontaktowe po rzucie rożnym.

Gol ten dodał gościom skrzydeł, a ich ataki stawały się coraz groźniejsze. Na szczęście the Reds zdołali zachować przewagę i to oni po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa.

Skład Liverpoolu U-18: George, Alexander-Arnold, Owens, Masterson, Coyle, Whelan, Woodburn, Kane, Gomes (Alves), Phillips (Lennon), Ejaria (Lewis).