Pewne zwycięstwo i awans w FA Cup

Liverpool w dominującym stylu pokonał w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy FA Cup drużynę Exeter City, bramki dla The Reds zdobywali Joe Allen, Sheyi Ojo i João Carlos Teixeira, a mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Piłkarze Jürgena Kloppa rządzili na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka, a swoją dominację potwierdzili już w 10. minucie, kiedy po prostopadłym podaniu Benteke skrzydłem w pole karne wbiegł Brad Smith. Australijczyk dośrodkował w okolice piątego metra, a stamtąd bez problemu piłkę do siatki skierował Joe Allen.

Liverpool miał w pierwszej połowie jeszcze kilka sytuacji aby podwyższyć wynik spotkania, gospodarze schodzili jednak do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

W 74. minucie drugą bramkę dla Liverpoolu w tym meczu, a swoją pierwszą w barwach klubu strzelił wprowadzony kilka minut wcześniej Sheyi Ojo. Młody skrzydłowy ograł w polu karnym dwóch obrońców Exeter i pięknym strzałem lewą nogą pokonał bezradnego Olejnika.

Osiem minut później piękną indywidualną akcją popisał się Christian Benteke, który przebiegł z piłką kilkanaście metrów, a potem popisał się świetnym prostopadłym podaniem do João Carlosa Teixeiry, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości i ustalił wynik spotkania.

W 51. minucie po 630 dniach przerwy na murawę w koszulce Liverpoolu powrócił grający z numerem 38. Jon Flanagan. Młody obrońca zastąpił Connora Randalla i rozegrał bardzo dobre 40 minut.

W następnej rundzie the Reds spotkają się na Anfield z drużyną West Hamu United.