Casillas: Nie można nas lekceważyć

Liverpool w ćwierćfinale Ligi Mistrzów zmierzy się z Porto, które w poprzednim sezonie pokonał w tych samych rozgrywkach w dwumeczu aż 5:0. Wówczas oba zespoły spotkały się w 1/8 finału. Iker Casillas, czyli bramkarz mistrzów Portugalii, twierdzi, że the Reds nie mogą lekceważyć jego zespołu, bo ten jest gotowy, żeby sprawić niespodziankę.

- Wierzymy w siebie. Naszym celem jest przejście do następnego etapu Ligi Mistrzów. Wiem, że nas na to stać - powiedział doświadczony golkiper.

- Taka jest nasza mentalność, to się nie zmienia. Inaczej nie można osiągać sukcesów. Każdy jest pozytywnie nastawiony.

- To nie jest dwumecz pomiędzy wielkim i małym klubem, bo zarówno Liverpool, jak i Porto, posiadają fantastyczną historię, w której nie brakowało wielkich triumfów.


- W poprzednim sezonie wyeliminowali nas z Champions League, nie dając nam żadnych szans w pierwszym spotkaniu, które okazało się decydujące. Nie możemy jednak rozpamiętywać tej porażki, bo obecnie liczy się tylko to, co jest przed nami.

- Mamy wielki szacunek do Liverpoolu i każdego innego klubu w Lidze Mistrzów, lecz wierzę, że inni również nas doceniają. Nie można nas lekceważyć. Wszyscy powinni wiedzieć, że mamy silną drużynę i jesteśmy w stanie pokonać najlepsze zespoły.

- Naszym priorytetem jest obronienie mistrzostwa Portugalii, ale chcemy zaprezentować się z pozytywnej strony również w europejskich rozgrywkach. Damy z siebie wszystko w każdym spotkaniu - zakończył Casillas.