Robertson o sezonie ligowym

Liverpool zakończył sezon Premier League z 97 punktami na koncie, ale mimo wszystko nie zdobył mistrzostwa Anglii, które drugi raz z rzędu powędrowało do Manchesteru City. Andy Robertson podzielił się swoimi przemyśleniami na temat kampanii 2018/2019 w rozmowie dla oficjalnej strony internetowej the Reds.

- Gdyby ktoś przed rozpoczęciem sezonu spytał się, czy zadowoli nas 97 punktów na koncie po 38. kolejce, to z pewnością byśmy przytaknęli. Jestem członkiem niesamowitego zespołu, zaszliśmy naprawdę daleko, ale to nie wystarczyło, żeby zdobyć tytuł mistrzowski.

- Wiele rzeczy zrobiliśmy bardzo dobrze, ale wyciągniemy wnioski z tego sezonu. Nadal mamy nad czym pracować, a przecież już za 3 tygodnie zagramy w finale Ligi Mistrzów - stwierdził lewy obrońca Liverpoolu.

- Manchester City to genialna drużyna. Zasłużyli na 1. miejsce w tabeli. Grają niewiarygodny futbol i druga kampanię z rzędu zdobywają ponad 90 punktów w Premier League. Ustanowili nowe standardy.

- Starcie z Tottenhamem nie będzie łatwe, ale zrobimy wszystko, żeby zakończyć te rozgrywki w udany sposób - zakończył Szkot.