VVD: Musimy być dumni

Virgil van Dijk jest zadowolony z postawy całego zespołu i uważa, że on oraz jego koledzy muszą być dumni, mimo zajęcia 2. miejsca w tabeli Premier League. Holender jest również zmotywowany, aby pomóc Liverpoolowi w wygraniu Ligi Mistrzów.

- Gratulacje dla Manchesteru City, zasłużyli na to. To była świetna rywalizacja o mistrzostwo, nigdy tego nie zapomnę. To był dla nas wyjątkowy sezon, musimy być z siebie dumni - powiedział Van Dijk.

- Cały czas mamy do rozegrania finał Ligi Mistrzów w Madrycie. Mam nadzieję, że uda nam się zakończyć tę kampanię w imponującym stylu. Damy z siebie 100%, żeby tak było.

- Sfrustrowani to idealne słowo, które oddaje, co czuliśmy po zakończeniu ostatniego meczu sezonu. Zdobyliśmy 97 punktów, a mimo tego nie sięgnęliśmy po mistrzostwo. Musimy być dumni, tak jak powiedziałem, ale czujemy lekkie rozczarowanie. Finalnie City było od nas minimalnie lepsze.

- Ta kampania to dla nas bezcenne doświadczenie. Nadal będziemy ciężko pracować i mamy nadzieję, że przyszłe rozgrywki będą dla Liverpoolu jeszcze lepsze.

- Otrzymałem trochę indywidualnych wyróżnień, to dla mnie wielki zaszczyt, ale zamieniłbym je na trofeum za wygranie Premier League. Cieszę się, że moja postawa została doceniona, ale takie występy w moim nie wykonaniu nie miałby miejsca, gdyby nie moi koledzy z drużyny - zakończył 27-latek.