Książka Petera Croucha – patronat

Peter Crouch to jedna wielka (dosłownie), chodząca anegdota. 20 lat doświadczenia w Premier League zaowocowało niezliczonymi historiami, które Anglik potrafi kapitalnie opowiadać. Który obrońca biegał za Crouchem po całym boisku, powtarzając: „Zabiję cię”? Dlaczego wielu milionerów nigdy nie ma własnego żelu pod prysznic? Jak to się stało, że prawie zabił Dirka Kuyta? To i wiele, wiele więcej znajdziesz tylko w książce „Jak być piłkarzem. Dwa metry śmiechu”, która ukaże się na rynku już 15 maja nakładem Wydawnictwa SQN.

Przeczytaj dodatkowy darmowy fragment i zamów „Jak być piłkarzem” w przedsprzedaży tutaj.

Fragment książki:
Mam 24 lata, właśnie podpisałem kontrakt z  aktualnym zdobywcą Pucharu Europy i woda sodowa uderzyła mi do głowy. Konkretnie przejawia się to tym, że kupiłem astona martina i jeżdżę po Hale Barns w okolicach Manchesteru z opuszczonymi szybami, okularami słonecznymi na nosie i łokciem wystawionym za okno. Kierownicę trzymam dwoma palcami, a z głośników naparza speed garage.

Nawet nie lubię tej muzyki, o czym zresztą będę jeszcze pisał. Nie jestem nawet pewien, czy podoba mi się ten samochód. Cichutki głos w moim wnętrzu podpowiada mi, że aston martin w ogóle do mnie nie pasuje, ale znacznie donośniejszy głos mówi mi, że jestem teraz reprezentantem Anglii i napastnikiem Liverpoolu, więc dotychczasowe zasady przestały obowiązywać. Donośny głos: Peter, wyglądasz mega cool. Cichutki głosik: Peter, jesteś żałosnym dupkiem. No więc jeżdżę sobie po okolicy i usilnie sobie wmawiam, że wyglądam jak Steve McQueen albo Daniel Craig. Ignoruję dawnego Petera, który próbuje dać mi do zrozumienia, że stałem się dokładnie tym, kim obiecałem sam sobie nigdy się nie stać. W pewnym momencie zatrzymuję się na światłach i widzę, że obok mnie ustawia się swoim samochodem Roy Keane.Wreszcie ktoś, kto mnie rozumie. Znakomity piłkarz, wielokrotny triumfator Premier League, Pucharu Anglii, Pucharu Ligii oraz Ligi Mistrzów, kapitan i podpora Manchesteru United w najlepszym okresie w całej historii tego klubu. Kłaniam mu się głową. Mrugam do niego. Celuję nawet w niego palcem wskazującym i wydaję z siebie charakterystyczny odgłos kliknięcia. Wszystko to ma wyrażać tę samą myśl: Co tam, Roy? Ty i ja, co? Ten sam poziom. Jedziemy na jednym wózku. Rywale i jednocześnie przyjaciele, którzy jak dotąd jeszcze się nie spotkali. Co myślisz, Roy?

Keane spogląda w moją stronę. Zniesmaczenie na jego twarzy widzę nawet przez przyciemniane okulary. Wygląda, jak gdyby patrzył na coś, co właśnie wypadło z tylnej części ciała jego psa, Triggsa. Kręci głową, a potem przenosi wzrok z powrotem przed siebie i patrzy na drogę. Ja zastygam w bezruchu, uśmiech schodzi mi z twarzy. Zmieniają się światła, Keane odjeżdża, już na mnie nie spoglądając. Ja dalej stoję z zaciągniętym ręcznym i przykrą myślą: O mój Boże, stałem się jednym z tych frajerów.

O książce:
Tak, jestem bardzo wysoki. Nie, pogoda nie jest tu inna. I nie, nie gram w koszykówkę. Cieszę się, że mamy to z głowy.
Chcesz być profesjonalnym piłkarzem? Lepiej uważaj! Tu nikt nie jest do końca normalny. To najdziwniejsza i najbardziej nieprzewidywalna grupa, jaką sobie tylko można wyobrazić. Jeden wpada na trening w czerwonym garniturze, z cylindrem w tym samym kolorze, drewnianą laską i okularami bez szkieł, a drugi ma tyle sportowych samochodów, że zostawia jeden z nich na parkingu i po prostu o nim zapomina.

Wejdź ze mną do piłkarskich szatni Premier League i reprezentacji Anglii, a dowiesz się, który obrońca biegał za mną po całym boisku, powtarzając: „Zabiję cię”, dlaczego wielu milionerów nigdy nie ma własnego żelu pod prysznic i co mówi Cristiano Ronaldo, gdy staje przed lustrem.

Jestem Peter Crouch, a to jest Jak być piłkarzem. Zaczynamy?

Autorzy: Peter Crouch, Tom Fordyce
Data wydania: 15 maja 2019 r.
Cena okładkowa: 39,99 zł
Liczba stron: 368