Okienko transferowe w PL

Premier League potwierdziła dziś ramy czasowe nadchodzącego okienka transferowego. Kluby angielskiej ekstraklasy będą mogły zatwierdzać pierwsze transfery już wkrótce, 16 maja 2019 r.

Przed ta datą kluby będą będą mogły uzgadniać warunki umów pomiędzy drużynami, jednak w przypadku transferów krajowych nie będą one mogły ich oficjalnie zatwierdzić przed 16 maja, kiedy okienko zostanie otwarte.

Transfery z klubów zrzeszonych w innych federacjach piłkarskich nie będą mogły zostać sfinalizowane przed uruchomieniem oficjalnego systemu FIFA (Transfer Matching System; TMS), co nastąpi 11 czerwca.

Oznacza to, że żaden międzynarodowy transfer nie może zostać przeprowadzony przed uruchomieniem TMS.

Jak ustalono w listopadzie 2018 roku okienko zamknie się 8 sierpnia 2019 r. o godzinie 17.00 brytyjskiego czasu (18.00 w Polsce).

Kluby nadal będą miały możliwość sprzedawania i wypożyczania graczy do innych lig, gdzie okienko transferowe pozostanie otwarte po 8 sierpnia, w tym do drużyn z League One i League Two, gdzie możliwość ta będzie dostępna do 2 września.

EFL przegłosowało dostosowanie ram czasowych okienka 2019 do wymogów Premier League, jednak wyłącznie w odniesieniu do klubów z Championship.