Gini: Wszyscy myślimy o jednym

Georginio Wijnaldum powiedział, że cała szatnia Liverpoolu jest mocno skoncentrowana na zakończeniu sezonu zdobyciem Pucharem Europy, co byłoby zasłużonym zwieńczeniem rozgrywek dla the Reds, którzy do ostatniej kolejki walczyli o mistrzowski tytuł z Manchesterem City.

Podopieczych Jürgena Kloppa 1 czerwca czeka angielski finał Ligi Mistrzów w Madrycie. Przeciwnikiem Liverpoolu na stadionie Atletico Madryt będzie ekipa Tottenhamu.

- Jeśli spojrzysz wstecz i przeanalizujesz ostatnie kilka miesięcy w naszym wykonaniu, można śmiało powiedzieć, że zaliczyliśmy kapitalny i wspaniały sezon - powiedział reprezentant Holandii.

- Zainkasowaliśmy 97 punktów i z tym rezultatem powinniśmy zostać mistrzem kraju. Tym razem trafiliśmy jednak na Manchester City, który w ogólnym rozrachunku zdobył o 1 punkt więcej. Musimy jednak zapomnieć już o Premier League i skupić się na Lidze Mistrzów i ostatnim akcencie tych rozgrywek.

- Byłoby naprawdę frustrujące, gdybyśmy zakończyli sezon z niczym, zwłaszcza biorąc pod uwagę naszą niezwykła konsekwencję na przestrzeni ostatnich miesięcy.

- Uważam, że w tym sezonie cały Liverpool zasłużył na nagrodę w postaci zwycięstwa w Champions League.

- Naprawdę daliśmy z siebie wszystko. Popatrzcie chociażby na nasze wyjazdowe zwycięstwa z Fulham, Evertonem, czy Newcastle. Walczyliśmy ze wszystkich sił, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Potrafiliśmy wyrywać rywalom z rąk punkty.

- W ostatnich meczach sezonu w zasadzie musieliśmy przyglądać się, co robi City. Oni również zwyciężali, wyprzedzili nas w tabeli, więc trzeba sprawiedliwie przyznać, że zasłużyli na tytuł.

- Przed nami ostatni mecz i zrobimy wszystko, by wrócić do Liverpoolu z pucharem - podsumował Gini.