Bobby Adekanye – pożegnanie

Skrzydłowy Liverpoolu po czterech latach spędzonych w Akademii podpisał kontrakt z Lazio i wysłał pożegnalną wiadomość do wszystkich zawodników i całego sztabu szkoleniowego The Reds.

Kontrakt 20-latka z Liverpoolem wygasa tego lata, a sam zawodnik podpisał już umowę z włoskim klubem.

Adekanye trafił na Anfield z Barcelony w 2015 roku i nie udało mu się przebić do podstawowego składu.

– Byłem jeszcze dzieckiem, gdy 4 lata temu dołączyłem do Liverpoolu. Opuszczam teraz klub jako mężczyzna i zabieram ze sobą całą moją rodzinę, która zawsze będzie ze mną – napisał w swoich mediach społecznościowych Adekanye.

– Nie mogę znaleźć odpowiednich słów, aby podziękować wszystkim związanym z Liverpoolem osobom.

– Jestem wdzięczny wszystkim trenerom, z którymi przebywałem w Akademii, a później w Melwood. Wszystkim zawodnikom, z którymi spędziłem wiele niezapomnianych chwil. Wszystkim pracownikom, którzy mnie wspierali. Ogromne dziękuję.


– Nie wiem jeszcze gdzie i w jakich okolicznościach, ale na pewno jeszcze się spotkamy. Bądźcie ze mną do 1 czerwca. Dołożę swoją cegiełkę, aby pomóc zespołowi wygrać finał Ligi Mistrzów. #YNWA.

Urodzony w Nigerii reprezentant Holandii strzelił kilka spektakularnych goli na poziomie młodzieżowym. Rozwój zawodnika w Liverpoolu zahamowały jednak kontuzje oraz brak konsekwencji.