Keïta ominie zgrupowanie kadry

Selekcjoner reprezentacji Gwinei - Didier Six zdecydował, że Naby Keïta opuści 2 najbliższe towarzyskie mecze drużyny narodowej. Pomocnik zostanie w Liverpoolu i będzie pracował nad odbudowaniem formy po ostatnich kontuzjach.

Keïta po raz ostatni zaliczył mecz w Premier League w wyjściowym składzie Liverpoolu w kwietniu. W półfinale Ligi Mistrzów z Barceloną na Camp Nou, zawodnik opuścił plac gry w pierwszej odsłonie w związku z kontuzją mięśnia przywodziciela uda.

Mimo protestów ze strony Liverpoolu zawodnik został powołany na Puchar Narodów Afryki w Egipcie, gdzie występował z nie do końca zaleczonym urazem.

Później przyszła kolejna kontuzja, tuż przed meczem o Superpuchar Europy z Chelsea w Stambule. Pomocnik powrócił do gry dopiero w potyczce o Puchar Ligi z MK Dons. W dwóch ostatnich meczach Liverpoolu, Keïta siedział na ławce rezerwowych i wszedł tylko w samej końcówce starcia w Lidze Mistrzów z Salzburgiem.

- Biorąc pod uwagę jego przygotowanie kondycyjne, chciałbym, aby odpoczął w najbliższych 2 meczach kadry.

- Myślę, że Liverpool patrzył bardzo niechętnie na wizję powołania Keïty do reprezentacji.

- Mamy przed sobą 2 trudne mecze towarzyskie, szczególnie ten z Chile, więc musiałem nieco przemeblować skład.

- Rozmawiałem z Jürgenem Kloppem i prosiłem go tylko, żeby Naby mógł obejrzeć jedno z tych spotkań.

- Chciałbym, żeby zawodnik wyzdrowiał i wrócił w stu procentach do swojego poziomu, co umożliwi mu występy w meczach kwalifikacyjnych do Pucharu Narodów Afryki w listopadzie.