Boss: Nie można grać w ten sposób!

Jürgen Klopp sądzi, że pomocnik Leicester - Hamza Choudhury powinien wczoraj wylecieć z boiska za 'niebezpieczny jak diabli' atak na nogi Mohameda Salaha w drugiej połowie rywalizacji na Anfield.

Egipcjanin ruszył do akcji ofensywnej w charakterystycznym dla siebie stylu i został kopnięty mocno w lewą kostkę przez rywala. Prowadzący zawody Chris Kavanagh pokazał jedynie żółtą kartkę wprowadzonemu z ławki rezerwowych piłkarzowi Lisów.

Po meczu Salah utykał i musi zostać poddany szczegółowym badaniom przez sztab medyczny.

- To było zagranie, którego za żadne skarby nie jestem w stanie wytłumaczyć i zrozumieć - powiedział menadżer Liverpoolu.

- Nie rozumiem, jak można grać w ten sposób, gdy piłka jest tak daleko.- Zawodnik jest w pełnym biegu i jeśli ktoś kosi go równo z murawą, nie trafiając nawet w piłkę, kolor kartki może być tylko jeden! Mogę być jedynym, który ocenia tę sytuację w ten sposób, ale zagranie Choudhury'ego było niebezpieczne jak diabli dla zdrowia mojego piłkarza.

- Nie chcę, by miał jakieś problemy, ale zdecydowanie musi się uspokoić! To nie jego pierwsze takie zagranie. Jest super chłopakiem, który robi duże postępy w Leicester, jednak tego rodzaju zagraniom mówię stanowczo NIE.

Zapytany o to, czy tego rodzaju zagrania zwiększają możliwość kontuzji zawodników, Klopp odpowiedział: - Nie muszę być trenerem piłkarskim. Potrzebuję jedynie dwóch oczu, by to dostrzec. Nie trzeba się szczególnie kształcić w tym kierunku - odpowiedział boss.