27.04.2024
13:30

Osób online 1313

Podsumowanie meczów reprezentacji

Czwartkowe spotkania międzynarodowe podczas przerwy na mecze reprezentacji przyniosły mieszane rezultaty dla występujących w nich zawodników Liverpoolu.

Po powrocie do wyjściowej jedenastki na mecz z Leicester City, Dejan Lovren zagrał cały mecz dla Chorwacji w wygranym 3:0 meczu kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Po wygranej w Splicie Chorwaci utrzymali prowadzenie w grupie E z przewagą trzech punktów.

Virgin van Dijk i Georginio Wijnaldum również zagrali pełne 90 minut dla reprezentacji Holandii, która odrobiła stratę jednej bramki i wygrała 3:1 z Irlandią Północną. Wynik ten pozwolił Holendrom obrać prowadzenie w grupie C na trzy mecze przed końcem kwalifikacji.

Rozczarowany będzie Andy Robertson, którego Szkocja przegrała 4:0 z Rosją w Moskwie i nie ma już szans na kwalifikację do turnieju.

W grupie I Divock Origi przesiedział na ławce rezerwowych wygrany 9:0 mecz Belgów z San Marino. Belgia zapewniał sobie tym samym awans na przyszłoroczny turniej.

Caoimhin Kelleher zachował czyste konto w meczu reprezentacji Irlandii do lat 21 w zremisowanym bezbramkowo meczu z Włochami.

W towarzyskim meczu w Singapurze Roberto Firmino zmierzył się z Sadio Mané. Bobby otworzył wynik spotkania, sprytnym strzałem z ostrego kąta przenosząc piłkę nad bramkarzem, a Mané wywalczył rzut karny dla swojej drużyny. Mecz zakończył się remisem 1:1.