Sadio Mané w liczbach

Zgodnie z ostatnimi statystykami analityków z Opta Sports, liczby wykręcane przez Sadio Mané w obecnym sezonie wysoko zawieszają poprzeczkę innym zawodnikom.

Senegalczyk, który w kampanii 2018/19 sięgnął po Złotego Buta wraz z Mohamedem Salahem oraz Pierre-Emerickiem Aubameyangiem, wkroczył w nowy sezon z równie kosmiczną formą.

Gol, którym Mané otworzył wynik starcia z Leicester w ostatni weekend, był 50 trafieniem w barwach the Reds. Jednocześnie tym trafieniem Sadio uczcił swój setny występ w Premier League.

Reprezentant Senegalu zanotował w trwającym sezonie pięć bramek w ośmiu ligowych spotkaniach. Tym samym podwyższył osobisty współczynnik bramki strzelanej na jeden mecz z 0.6 na 0.7.

W bardziej dokładnych liczbach oznacza to, że Mané trafia do siatki średnio co 122 minut. Poprzednia statystyka implikowała trafienie co 140 minut.

26.3 procent uderzeń Senegalczyka kończy się bramką.

Niebywały wpływ Sadio Mané na grę ofensywną, odbija się również w statystyce stworzonych szans bramkowych.

27-letni napastnik w tym momencie ma ich na koncie 13, ze współczynnikiem 1.9 na 90 minut meczu. W sezonie 2018/19, statystyka ta w przypadku Sadio wynosiła 1.3/90 minut.

Wzrosły także statystyki Mané w kwestii ilości bezpośrednich pojedynków (15.4/90 minut) i wygranych pojedynków (6.4/90 minut). Poprawie uległ także współczynnik udanych dryblingów - 47.6 procent.