Mané ulubionym graczem Carraghera

Rozwój Sadio Mané podczas jego kariery w barwach Liverpoolu sprawił, że Jamie Carragher jest przekonany, że napastnik należy obecnie do elity światowej piłki nożnej.

W ubiegłym sezonie Premier League Mané zdobył statuetkę Złotego Buta, a w obecnym sezonie 2019/2020 kontynuuje swoje niesamowite występy przyczyniając się do tego, że mistrzowie Europy zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 8 punktami przewagi.

Według Carraghera, Mané po przybyciu na Anfield z Southampton latem 2016 r. rozwijał się nieustannie w kierunku, który obecnie wyróżnia go spośród innych zawodników.

W wypowiedzi dla liverpoolfc.com był obrońca the Reds stwierdził:

Już po kilku pierwszych meczach mówiłem, że Mané prawdopodobnie obok Raheema Sterlinga jest najlepszym lewym skrzydłowym na świecie.

- Absolutnie go kocham, jest moim ulubionym piłkarzem w klubie. Jest genialny, zawsze z uśmiechem na twarzy, zawsze gotowy do gry, zdobywa bramki, ustawia i kieruje innymi.

- To zawodnik, który przeszedł do klubu krótko po objęciu drużyny przez Kloppa, był jego pierwszym wielkim transferem, i myślę, że od tego czasu staje się coraz lepszy. Jest po prostu maszyną.

Mané przejął koszulkę z numerem 10 przed rozpoczęciem sezonu 2018/2019, a Carragher uważa, że umiejętności 27-latka są zbliżone do umiejętności, jakimi pochwalić się mógł były właściciel tego numeru w drużynie the Reds.

- Zawsze mówię o drużynach, w których grałem, że nigdy nie miały prawdopodobnie takiego światowej klasy gracza jak na przykład John Barnes – dodał.

- Ale myślę, że Liverpool obecnie ma właśnie takiego zawodnika. Myślę, że to właśnie decyduje o tym, dlaczego są tacy dobrzy i zajmują tak doskonałą pozycję, i mam nadzieję, że będą to kontynuować i po raz pierwszy zwyciężą w Premier League.

- Jeśli zaczniesz porównywać piłkarza takiego jak Sadio Mané z Johnem Barnesem, to wtedy dopiero widać, jak znakomicie sobie radzi.