Milner: Cały czas się uczę

James Milner jest zawodnikiem Premier League odkąd był nastolatkiem, zdobył dwa tytuły mistrzowskie z Manchesterem City, zagrał 523 mecze ligowe oraz 61 w barwach drużyny narodowej.

Pomocnik Liverpoolu jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w Premier League, a mimo to, wciąż widzi każdy kolejny dzień jako nową okazję do nauki.

- Mam to szczęście, że długo już występuję i grałem z wieloma wspaniałymi piłkarzami, pracowałem ze świetnymi menedżerami. Codziennie mogę wyjść na boisko i nauczyć się czegoś nowego. Teraz może moja rola bardziej ogranicza się do pomocy młodszym zawodnikom, ale wciąż mogę uczyć się od pozostałych piłkarzy i od menedżera.

- Zawsze powinieneś starać się poprawić, dlatego codziennie podchodzę do sesji treningowej z przeświadczeniem, że nie wiem jeszcze wszystkiego. Jestem przekonany o tym, że menedżer nauczył się kilku rzeczy i jest w futbolu dłużej niż ja. Myślę, że jeżeli uważasz, że wiesz już wszystko, to czekają Cię kłopoty.

Milner wypowiedział się również o swojej relacji z Jurgenem Kloppem.

- Najważniejsza rzecz dotycząca naszego menedżera to fakt, iż jest tym, za kogo się podaje. Nie ma jednej wersji dla kamer i kompletnie innej dla piłkarzy. Jest z nami szczery i cieszy się każdą chwilą. Zawsze jest przy linii bocznej i dyryguje grą, chciałby być z nami na boisku. Ta energia bardzo nam pomaga, gdy nam się nie wiedzie.

- Chyba dobrze wie, kiedy objąć piłkarza ramieniem po meczu. Wie, co powiedzieć w czasie przerwy meczowej, gdy nie graliśmy dobrze, ale potrafi również dać kopniaka. Wydaje się, że ma dobry osąd, co do tych rzeczy.