Wijnaldum: Istotne zwycięstwo

Georginio Wijnaldum uważa, że Liverpool odniósł ważne zwycięstwo we wczorajszej konfrontacji z Genk. Holender dodał jednak, iż zadanie nie zostało jeszcze do końca wykonane i the Reds będą musieli być w pełni skoncentrowani, by postawić kropkę nad 'i'.

Po remisie Napoli z Salzburgiem podopieczni Jürgena Kloppa wysunęli się na czoło grupy E, mając punkt przewagi nad swoim włoskim rywalem.

- Oczywiście to dobry rezultat, ale przed nami wciąż 2 mecze w fazie grupowej - powiedział reprezentant Holandii.

- Myślę, że nie mamy jeszcze czego świętować, musimy skupić się na tych spotkaniach i zobaczymy, jaką zajmiemy pozycję na zakończenie zmagań w grupie.

- To było ważne zwycięstwo, które wcale nie przyszło łatwo. Odnieśliśmy dobry wynik, zwłaszcza, że w drugim meczu tej grupy padł remis.

- Spodziewaliśmy się właśnie takiego spotkania. Wyciągnęliśmy do nich pomocną dłoń, pozwalając im strzelić wyrównującego gola. Nie wszystko szło po naszej myśli i na własne życzenie nieco utrudniliśmy sobie robotę. Tego się spodziewamy wychodząc na boisko. Każdy mecz jest trudny i nikt nie da nam punktów na srebrnej tacy.

- Walczyliśmy i musieliśmy się naprawdę napocić, by zainkasować komplet oczek. Nie wszystko układało się, tak jak sobie zakładaliśmy, ale liczy się efekt końcowy - podsumował Gini.