Keïta: Sadio jest w gazie

Naby Keïta bez chwili zawahania zapytany o obecną dyspozycję Sadio Mané, odpowiada, że jego kolega z zespołu przeżywa teraz najpiękniejsze chwile w swojej karierze i znajduje się w niesamowitej dyspozycji.

Senegalczyk zapisał na swoim koncie 10 goli w 16 występach w trwającym sezonie. Mané w poprzedniej kampanii został na spółkę z 2 innymi zawodnikami królem strzelców Premier League i teraz potwierdza, że nie było to dzieło przypadku.

- To oczywiste, że przeżywa teraz wspaniałe momenty. Musi utrzymać koncentrację i po prostu dalej robić to, co potrafi najlepiej - mówi Gwinejczyk.

- Jest facetem, który cały czas chce więcej i więcej. Nigdy się nie zatrzymuje i nie spoczywa na laurach. Właśnie dlatego zaszedł już tak daleko.

Mané znalazł się w gronie 7 piłkarzy Liverpoolu, którzy zostali nominowani w plebiscycie Złotej Piłki. Na 30-osobowej liście są także Alisson Becker, Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah i Roberto Firmino.

- Cała szatnia im gratulowała. To dla nich ogromny splendor. Nominacja jest wyraźnym docenieniem ich postawy w ostatnich miesiącach. Jest również motywacją do dalszej, ciężkiej pracy.

- Oczywiście cieszę się nie tylko z powodu nominacji Sadio, który jest moim dobrym kolegą, ale i całej pozostałej ekipy. Cieszę się wspólnie z nimi. Zanotowali niezwykły sezon i mam nadzieję, że obecny wcale nie będzie gorszy!

- Nominacje dają każdemu z zawodników powód do ogromnej dumy, także dla ich rodziny i przyjaciół - podsumował Naby.