Klopp o powrocie Coxa na Anfield

Jürgen Klopp uważa, że powrót Seána Coxa będzie jednym z wydarzeń podczas pobytu na ławce trenerskiej Liverpoolu, które zapamięta do końca życia. Klub będzie gościł Seána i jego rodzinę podczas niedzielnego starcia z Manchesterem City.

Będzie to pierwszy raz Coxa na stadionie od szokujących wydarzeń dotyczących brutalnego pobicia kibica the Reds, odniósł poważne obrażenia podczas niesprowokowanego ataku przed półfinałem Ligi Mistrzów przeciwko AS Romie w kwietniu 2018 roku.

Niemiec zapytany o jego wizytę odpowiedział:- Kiedy usłyszałem, co się wydarzyło byłem wstrząśnięty, nic takiego w życiu nigdy nie powinno mieć miejsca, a zwłaszcza, gdy dzieje się to przy otoczce wydarzeń sportowych. Mam nadzieję, że to miłość, którą Seán i jego rodzina darzą klub dała im siłę, aby przetrwać te niezwykle trudne dla nich chwile.

- Wiemy, że potrzebuje jeszcze czasu, aby wszystko wróciło do normy, jeżeli kiedykolwiek wróci, ale mając szansę dać jemu i jego rodzinie udział w tak wielkim wydarzeniu jak nadchodzące spotkanie z Manchesterem City - musimy ją wykorzystać. Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli zgodzą się przeżyć te chwile razem z nami.

- Nie mogę się doczekać kiedy się spotkamy i wymienimy kilka słów przed meczem. Tacy już jesteśmy, tak wygląda społeczeństwo związane z Liverpoolem, nie chodzi o sam fakt śpiewania You'll Never Walk Alone, to droga, którą żyjemy. W tym przypadku było to naprawdę ważne i mam nadzieję, że czuli, poczują i będą czuć w przyszłości nasze wsparcie i pomocną dłoń.