Mané: Jestem szczęściarzem

Sadio Mané przyznał, że możliwość tworzenia niezwykłego ofensywnego trio wraz z Roberto Firmino oraz Mohamedem Salaham, nie jest dla niego oczywistością.

To właśnie gole Mané oraz Salaha pozwoliły na okazałą wygraną 3:1 z Manchesterem City w zeszłą niedzielę. Dwójka napastników z kontynentu afrykańskiego przyczyniła się do podwyższenia rezultatu bramek całego trio do 183 bramek (licząc od sezonu 2017/18).

Podnosząc w czerwcu szósty w historii Liverpoolu puchar Ligi Mistrzów, cała ofensywna trójka the Reds została nominowana do nagrody Złotej Piłki. Będąc przy tym kluczowymi ogniwami w układance Jürgena Kloppa, wydatnie przyczynili się do świetnego początku nowego sezonu - między innymi ośmiopunktowej przewagi w tabeli nad drugimi Leicester oraz Chelsea.

Sam Mané wierzy, że jego połączenie z Firmino oraz Salahem działa tak skutecznie, ze względu na prostą istotę sposobu, w jaki ze sobą współpracują.

- Zawsze powtarzam, że praca z nimi zawsze jest bardzo łatwa. Osobiście uważam, że jestem szczęściarzem, że mogę grać u boku tak świetnych zawodników - powiedział Senegalczyk w rozmowie dla oficjalnej gazety Liverpool F.C.

- Każdy zawodnik, który gra u ich boku czerpie z tego niezwykle dużo przyjemności. Są kapitalni, czynią wszystko naprawdę prostym. To bardzo satysfakcjonujące.

- Wszyscy pochodzimy z różnych krajów, mówimy innymi językami. Jednak piłka nożna również jest swojego rodzaju językiem. Jest uniwersalny i każdy może się za pomocą niego wypowiadać. Robię to ja, robi to Mo czy Bobby.


Przypomnijmy, że Mané był pierwszym transferem przypieczętowanym przez klub w okienku transferowym z 2016 roku. Był to również początek pierwszego, pełnego sezonu Kloppa.

Grający na co dzień z numerem 10. Sadio, zaliczył niewątpliwy progres. Były zawodnik Southampton zgromadził w obecnym sezonie już 11 goli.

Mané pochwalił sposób w jaki niemiecki trener zarządza zespołem, przyczyniając się do rozwoju zarówno zawodników jak i całego klubu.

- Brakłoby mi słów, gdybym chciał opisać jak wielki sukces odniósł trener w Liverpoolu. Każdy widzi i wie co Jürgen zrobił dla klubu oraz miasta. Jest niesamowitym trenerem.

- Zawsze potrafi znaleźć odpowiednie słowa oraz wie co zrobić w każdej sytuacji. Doskonale wie jak radzić sobie z naszą ekipą. Nigdy bym w niego nie zwątpił. Jest typem zwycięzcy.