Alisson z nagrodą im. Lwa Jaszyna

Alisson Becker w poniedziałkowy wieczór otrzymał nagrodę im. Lwa Jaszyna przyznawaną najlepszemu bramkarzowi w światowej piłce nożnej przez magazyn France Football.

Brazylijczyk był kluczową postacią w triumfie Liverpoolu w Lidze Mistrzów, kończącym sezon 2018/2019, jak również w rekordowym wyniku, jaki klub osiągnął w poprzednim sezonie Premier League, zdobywając 97 punktów.

Ponadto latem Alisson zagrał także w każdej minucie zwycięskiego dla reprezentacji Brazylii turnieju Copa America, rozgrywanego przez własną publicznością – w którym zanotował 5 czystych kont, wpuszczając jedynie jedną bramkę.

Do kolekcji zdobytych przez niego wyróżnień, takich jak nagrody dla najlepszego bramkarza Ligi Mistrzów i dla najlepszego bramkarza według FIFA, dołącza teraz nagroda im. Lwa Jaszyna – wyjątkowe trofeum, nazwane tak na cześć jedynego bramkarza w historii, który zdobył Złotą Piłkę, przyznawane najlepszemu bramkarzowi świata podczas gali magazynu France Football.

- To wielki zaszczyt być tutaj z tak wspaniałymi zawodnikami, mężczyznami i kobietami - powiedział Alisson po odebraniu nagrody podczas ceremonii w Paryżu.

- Chcę tylko podziękować mojej rodzinie, mojej żonie, która wspiera mnie wszędzie, gdziekolwiek się udam. Moim rodzicom, którzy są w Brazylii - myślę, że mnie oglądają! I Bogu. To wielki zaszczyt, który od niego otrzymuję w 2019 roku, wygrywając Ligę Mistrzów i zdobywając indywidualne nagrody.

- Nie czuję, że mam szczęście, czuję się błogosławiony i wdzięczny. Chcę także podziękować moim kolegom z drużyny, całemu personelowi Liverpoolu. Dziękuję Wam bardzo.

Alisson zajął również siódme miejsce w ogólnym rankingu Złotej Piłki.